Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > 1. zápas nadstavby Zlín vs Bystrc jsme prohráli 5:17

1. zápas nadstavby Zlín vs Bystrc jsme prohráli 5:17

3.6.2019

O výhodu domácího hřiště jsme přišli z důvodu konání jiné sportovní akce na našem hřišti, a tak jsme museli odcestovat na „domácí“ zápas do Vyškova, se kterým se nám podařilo domluvit na možnosti odehrát zápas na jejich hřišti.

Po účasti v nejvyšší soutěži čítá naše soupiska stále hodně zraněných, ale základní sestava na nedělní zápas proti Bystrci nevypadala špatně. Na hřišti panovaly vysoké teploty.

I přes aktivní vstup do zápasu nám po naší chybě v obraně soupeř pokládá ve 2. minutě pětku; bez konverze (0:5). Tato pětka nás ale spíše nabudila do další hry. Naše snažení o pětku však většinou skončilo předhozem nebo nedůslednou podporou a tak jsme míč darovali soupeři. Skóre se však dlouhou dobu neměnilo až do 33. minuty, kdy jsme si v autovém seřazení v naší dvaadvacítce nepohlídali soupeřův přehozený míč, který první sebral soupeř a našel si cestu až do brankoviště. Tentokrát se kopáč nemýlil (0:12).

Do poločasu se už skóre neměnilo. V půlce jsme si jasně řekli, že musíme zlepšit podporu, jinak míč až do brankoviště nedostaneme.

Ve druhé půlce jsme však dostali opět rychlou pětku ve 41. minutě po mlýnu soupeře v naší dvaadvacítce. Bystrcká třetí řada s devítkou skvěle sehrála akci a tak navýšila vedení; bez konverze (0:17). Následovala další část, kdy ani jeden tým nebodoval. Ta skončila v 59. minutě, kdy se nám kolem autu krátkými přihrávkami podařil přesunout míč až do soupeřovy dvaadvacítky, kde jsme po pár fázích dostali míč až do brankoviště. Bez konverze (5:17).

Do konce zápasu už body nepadly. Bohužel se nám nepodařilo ve druhé polovině zlepšit podporu hráče s míčem a tak nám soupeř opět bral v rucích míče a tím i šance na skórování.

V neděli nás čeká poslední zápas před letní přestávkou, který se odehraje v Praze na Slavii.

Sestava: 1 Holba, 2 Zemanovič, 3 Filipcsik, 4 Soukup, 5 Pechal, 6 Břešťák, 7 Hubáček ©, 8 Novosád, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Pektor, 12 Končák, 13 Juřík D., 14 Sluštík, 15 Prokop; 16 Peterka, 17 Drábek, 18 Hejmala, 19 Kotík, 20 Tomeček, 21 Láník.