Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Američané získali Grand Slam. Irové je mohou napodobit

Američané získali Grand Slam. Irové je mohou napodobit

8.3.2018

foto: www.usarugby.orgfoto: www.usarugby.org
foto: www.usarugby.org
foto: Brandon Magnus/Getty Imagesfoto: Brandon Magnus/Getty Images
foto: Brandon Magnus/Getty Images
foto: www.usarugby.orgfoto: www.usarugby.org
foto: www.usarugby.org

Předposlední vyhrocené kolo Six Nations se už nezadržitelně blíží. Na nejzápadnějším kontinentu se však minulý týden přiblížili američtí ragbisté světové extra třídě.

Mužský sedmičkový tým opanoval domácí turnaj v Las Vegas a patnáctková reprezentace ovládla americký ragbyový pohár bez jediné prohry.

Svůj druhý vyhraný turnaj sedmiček v historii a vůbec první na domácím území slavili Američané po finálové bitvě s Argentinou.  Bez porážky prošli základní skupinou. Ve čtvrtfinále porazili nejsilnější evropský tým Anglii 17:12 a v semifinále se vypořádali s olympijskými vítězi s Fidži v poměru 19:7. Vítězné finále s Argentinou ovládli Eagles po nekompromisním výkonu 28:0. Vyřazovací zápasy ozdobili Američané pětkami, které fanoušky ragby po celém světě přímo uhranuly. (Tyto pětky jsou k vidění po kliknutí na odkazy pod fotkami.)

Kolegové z reprezentace o patnácti hráčích zase slavili v jižní části Ameriky. Domácí Uruguay porazili v Montevideu výsledkem 61:19. V Americas Rugby Championship zvítězily Spojené státy americké ve všech utkáních, dosáhly tedy takzvaného Grand Slamu. V soutěži porazily Chile, Brazílii, Kanadu, Uruguay a B-tým Argentiny. Podobný úspěch se v probíhajícím Six Nations může podařit už jen Irsku, které jako jediné neztratilo v předcházejících kolech zápas. Proti budou už tuto sobotu dobře hrající Skotové. V posledním kole se borci v zelených dresech střetnou s Anglií v Londýně.

Program Six Nations 4. kolo:

Sobota: 15.15 Irsko – Skotsko Nova Sport 2

Sobota: 17.45 Francie – Anglie Nova Sport 2

Neděle: 16.00 Wales – Itálie Nova Sport 1

 

(jan)