Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Cenná výhra U14 v Ostravě

Cenná výhra U14 v Ostravě

6.5.2018

Naše U14 si vítězstvím na hřišti TJ Sokol Mariánské Hory zajistila druhé místo v Oblastním přeboru Moravy.

TJ Sokol Mar. Hory – RC Zlín 12:29 (5:17).

Na toto utkání se naši starší žáci důkladně připravovali, protože šlo o přímý souboj o druhé místo v tabulce zajišťující domácí prostředí v nadstavbové části.

Do Ostravy přijelo nakonec 20 hráčů Zlína, přičemž domácí měli k dispozici „jen“ základní sestavu čítající 13 hráčů. Nicméně na hřišti se tento fakt nijak neprojevoval a hned od začátku se odehrávala tuhá bitva.

V utkání hraném na 2x 25´ jsme šli do vedení v 6´, když po pokopu Toma Dittricha vyvinuli naši hráči tlak na soupeře, získali míč z rucku a Dan Landt položil pětku. Albert Váňa proměnil konverzi - 0:7.

V 10´ však hráči Mariánských Hor provedli útok do křídla, kde jsme včas nepokryli jejich hráče a ti snížili na 5:7.

V 15´ si Albert Váňa po rucku na útočné polovině vybral zavřenou stranu, kde dokázal prokličkovat mezi soupeři a položit pětku.

Za další čtyři minuty se po trestném kopu ve 22m Ostravy prosadil opět Alby svou druhou pětkou. V obou případech však byly jeho následné kopy po pětce neúspěšné. Poločas tak skončil 5:17.

Hned ze zahajovacího výkopu druhého poločasu jsme chycený míč dvěma přihrávkami poslali na tříčtvrtku Marka Ponížila, který si našel mezeru a svým sprintem utekl všem obráncům. I s konverzí Albyho zvýšili Zlíňáci na 5:24.

Od přestávky však byl stále více vidět ostravský nejdůraznější hráč Adam, až se nakonec v 34´ prosadil svou pětkou po zavřené straně z vazače po mlýnu v naší 22m. Konverze domácích byla také úspěšná a utkání se zdramatizovalo – 12:24.

Až do konce se Mariánské Hory snažily s výsledkem něco udělat, my jsme však dobře bránili. V poslední minutě jsme odstěhovali míč kopem z vlastní půlky, následovali ho a soupeř pod tlakem udělal chybu, jeho zmatenou přihrávku vystihl Dan Landt a svou druhou pětkou zakončil utkání. Konečný stav 12:29, na pětky 2:5.

Sestava RC Zlín: Gajdošík, Jurásek, Macháň, Sláčík, Kršák, Váňa, Štourač ©, Číž, Jandoušová, Dittrich, Ponížil, Dubský, Landt.

Střídali: Přibyl, Doležel, Kolínek, Milinková, Neho, Vyoral, Koutný.

Body ZL: Váňa 14 (2P, 2KPP), Landt 10 (2P), Ponížil 5 (P).

Všem hráčům U14 dnes patří dík za přístup k tomuto utkání, za bojovnost a za předvedenou hru – především pak v obraně. Měli chuť a odhodlání vyhrát a to se jim povedlo!

Toto vítězství nám tedy zajišťuje v nadstavbové části domácí prostředí, ve kterém přivítáme 20.května třetí tým Oblastního přeboru Čech. O tom, kdo to bude, rozhodne až příští víkend.