Rugby Club Zlín > Další vyrovnané utkání U14

Další vyrovnané utkání U14

8.4.2019

RC Zlín U14 _jaro 2019RC Zlín U14 _jaro 2019
RC Zlín U14 _jaro 2019

V neděli 7.4.2019 odjeli naši starší žáci opět k venkovnímu utkání, a to do Olomouce.

RC Zlín U14 měl k dispozici 16 hráčů: Tomáš, Matyáš, Ondra D., Matěj, Jakub Č., Filip, David, Beáta, Jáchym, Bára, Ondra Č., Ocean, Tadeáš, Ondra M., Sabina, Šimon.

Znovu jsme čekali vyrovnané utkání, což se i potvrdilo. Tak jak minule jsme my trenéři připravovali naše hráče na výrazné individuality soupeře, především na agilního Olivera, kterého jsme měli „zdvojovat“ v obraně. Bohužel se nám tento záměr úplně nepovedl, protože nám položil první dvě pětky utkání… S jednou proměnou konverzí a jedním trestným kopem byl stav ve 20´ 15:0 pro Olomouc.

Avšak nutno říct, že i přes tento stav byla hra zcela vyrovnaná. V poslední 25.minutě prvního poločasu jsme dokázali snížit také pětkou. Tato pěkná akce začala trestným kopem ve 22m u autové čáry, pokračovala přihrávkami na druhé křídlo, jedním ruckem a zakončená byla průnikem Filipa Gajdošíka do brankoviště. Tadeáš Vyvlečka přidal konverzi a v poločase to bylo 15:7.

Ve druhém poločase přidal další naši pětku ve 37´ Jáchym Koutný po pěkném průniku Báry Milinkové až těsně před brankoviště a následném rucku. Snížili jsme tedy na 15.12. Ale i soupeř hrál stále aktivně a opět nám za dalších 6 minut odskočil pětkou po autovém vhazování na 20:12. V této fázi jsme několikrát skoro došli do brankoviště, ale olomoučtí hráči nám v tom na poslední chvíli zabránili. Asi 4 minuty před koncem přece jen položil naši pětku znovu Filip Gajdošík přímo pod branku a Tadeáš přidal i kop po pětce – 20:19. Všichni přítomní Zlíňáci (na hřišti i mimo něj) určitě věřili v podobný obrat jako ve Vyškově minulý týden, ten se však tentokrát nekonal. V poslední minutě po rucku položili domácí další pětku i s konverzí a stanovili tak konečný výsledek na 27:19.

RC Olomouc – RC Zlín 27:19 (15:7).

Pětky 4:3.

Body ZL: Filip Gajdošík 10 (2P), Jáchym Koutný 5 (P), Tadeáš Vyvlečka 4 (2KPP).

Zlínské starší žáky i přes prohru musíme pochválit za předvedený výkon, možná jsme byli herně i lepší než domácí, ale bodově uspěli oni… Trochu nás mrzí, že stále nedokážeme uhlídat výrazné hráče soupeřů, přesto že tyto situace očekáváme a hráče na to připravujeme. Podobné to bude i s naším dalším soupeřem Dragonem Brno, který má ve svém kádru také velmi urostlé rojníky. Dragon přivítáme na svém hřišti v neděli 14.4.2019 v 11 hodin. Přijďte nás povzbudit!