Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Desátá výhra mužů v řadě!

Desátá výhra mužů v řadě!

7.10.2018

Muži RC Zlín nám tento rok dělají radost. Dnes, v historicky prvním utkání se soupeřem z Českých Budějovic, dokázali již v desátém soutěžním utkání v řadě vyhrát a upevnili si první místo v tabulce Národní ligy!

RC Zlín - RC České Budějovice 50:31 (33:26).

Toto vítězství však nebylo vůbec jednoduché, soupeř z Jižních Čech nás velmi potrápil zvláště v prvním poločase.

Úvod utkání pro nás nebyl zrovna z říše snů... Hned zahajovací výkop soupeře jsme nezpracovali, míče se zmocnil soupeř a dostal nás pod tlak v naší 22m. Po sérii rucků, které budějovičtí mají dobře "zmáknuté", rozehráli míč na pravé křídlo, pak zpět a ve 3´položili první pětku utkání zásluhou své mlýnovky, bývalého hráče Říčan i reprezentace Karla Kučery - i s konverzí 0:7.

V 8´ ale podobně odpověděli i zlínští hráči - po našem mlýnu před budějovickým brankovištěm a dalších dvou fázích, rozehráli míč na útok a po ještě jednom rucku položil pětku pilíř Jan "Polda"Horák. Jan Smiřický proměnil kop po pětce - 7:7.

Za dalších pět minut však znova skóroval soupeř - po autu založili protlačovaný maul, z něhož vyšel míč a pronikající budějovickou mlýnovku nikdo nesložil - s konverzí 7:14. V téže 13´musel pro bolest v zádech vystřídat kapitán Pepa Hubáček a do hry šel Tomáš Novosád.

Ve 20´zase přišli ke slovu domácí, konkrétně doběhlo do brankoviště křídlo Luboš Stoklásek po rozehrávce z rucku na útok. Smířa proměnil kop po pětce - 14:14.

Ale festival děravých obran pokračoval. Ve 22´dosáhl hattriku budějovický Kučera, když po mlýnu mezi 10m a 22m pronikl, aniž by ho někdo z našich složil... S opět proměněnou konverzí - 14:21.

Ve 25´z našeho výkopu jsme získali míč a po 2-3 fázích pronikl ke zlínské pětce Radek Holba, konverze Smíři také úspěšná - 21:21.

Ve 27´podobná akce na druhé straně. Výkop jsme sice zpracovali, ale v následném rucku jsme o míč přišli a rychlá rozehra do křídla znamenala čtvrtou bonusovou pětku Českých Budějovic. Až nyní se kopáč mýlil při kopu po pětce - 21:26.

Pak jsme dostali soupeře na několik minut pod tlak a ve 33´a mnoha fázích roje rozehráli míč do křídla, kde v tu chvíli byl a položil David Břešťák, Smířa se ani tentokrát nemýlil, a tak jsme se poprvé v utkání ujali vedení 28:26.

Ale ani to nebylo v prvním poločase vše. Po slibné akci došel do brankoviště Denis Juřík, ale nedokázal položit na zem, pouze na těla bránících hráčů. Měl tedy následovat náš mlýn na 5m. Ale naši hráči začali diskutovat s rozhodčím, který samozřejmě nařídil proti nám trestný kop. Budějovičtí však trochu nepochopitelně rozehráli rukama, udělali ruck a až po něm odkopli míč. Odkop se však nepovedl, my jsme ho zachytli ještě ve 22m soupeře a po 1 rucku proběhl do brankoviště opět Denis. Až teď Smířovi konverze nevyšla, a tak poločas skončil 33:26.

Deset minut po začátku 2. poločasu jsme měli mlýn 5m před brankovištěm Budějovic, po rozehrání dostal zpětnou přihrávku Petr "Žufan" Juřík a položil další naši pětku. Smířa proměnil konverzi - 40:26.

V 58´se ale ještě jednou dostali ke slovu České Budějovice. Po autu zahráli maul, pak ještě ruck a kolem něho nám soupeř utekl - nedostatečné pokrytí tohoto prostoru strážcem! Bez konverze 40:31.

V 66´dokázal utéct Denis Juřík z vlastní půlky cca 60m, až před brankovištěm byl složen, ale z následného rucku dokázal položit Ondra Prokop. Konverze neproměněná - 45:31.

A ještě v 78´položili Zlíňáci svou osmou pětku po útoku doleva a zpátky do pravého křídla, kde zůstal "zapomenutý" mlynář/pilíř Mirko Zemanovič :-) Konverzi z úhlu Smířa sice minul, ale skóre se i tak zakulatilo na 50:31.

Sestava ZL: 1 Horák (62´Soukup), 2 Zemanovič, 3 Petržela (53´Krajčovič), 4 Smiřický, 5 Holba, 6 Břešťák (67´Hejmala), 7 P.Juřík (74´Mrlík), 8 Hubáček (13´Novosád), 9 Jandouš, 10 Končák, 11 Pektor (76´Sluštík), 12 Kocháň, 13 D.Juřík, 14 Stoklásek (58´Kotík), 15 Prokop.

Body: Smiřický 10 (5KPP), Horák 5 (P), Stoklásek 5 (P), Holba 5 (P), Břešťák 5 (P), D.Juřík 5 (P), P.Juřík 5(P), Prokop 5 (P), Zemanovič 5(P).

Pětky: 8:5

Rozhodčí: Mendes

Divácky určitě atraktivní utkání s mnoha pětkami, což ale svědčí o mezerách v obraně obou týmů. České Budějovice byly skutečně silným soupeřem a utkání bylo dlouho vyrovnané a otevřené. Nicméně muži RC Zlín ho nakonec zvládli a připsali si desáté vítězství v řadě! GRATULUJEME!