Rugby Club Zlín > Domácí prohra 20:24 proti Slavii

Formát:
xlsx
Velikost:
348kB

Po bojovném a napínavém průběhu nakonec zlínští kanci podlehli 20:24 týmu RC Slavia Praha.

RC Zlín - RC Slavia Praha 20:24 (6:5).

Sestava: Horák, Zemanovič, Soukup, Holba, Smiřický, Hubáček, Mrlík, Novosád, Jandouš, Končák, Zmeškal, Kotík, Sluštík, Láník, Prokop

Střídající: Warzel, Motýl (68´), Břešťák, Pechal, Dittrich, Pektor (72´), Zuzaník (70´)

Body:

Smiřický 10 (2xTK, 2xKPP)

Horák 10 (2xP)

V první půli položili první pětku hosté z Prahy a ujali se vedení 0:5. Ve 27´ jsme snížili z trestného kopu na 3:5. Ve 32´ jsme se ujali vedení po dalším nařízeném TK a to 6:5.

Ve druhé půli jsme navíc položili v 51´ naši první pětku a odskočili tak soupeři po proměněném kopu po pětce na 13:5. Bohužel z výkopu po několika fázích slávistů dostáváme kontrapětku a hosté snižují na 13:12. V 70´ pokládá soupeř svoji třetí pětku a ujímá se vedení 13:19. Bohužel nám po dalším nesložení za pět minut pokládají hosté jejich bonusovou pětku a odskakují na 13:24. Naši se ale v závěru dokázali vyhecovat a v 78´ snižují pětkou a prokopem na 20:24. A protože sudí nechal ještě hosty zahájit hru výkopem z půlky, dostali jsme se k míči a pokoušeli se dát ještě jednu pětku, kterou bychom se dostali do vedení. Bohužel se nám nepodařilo vymanit z naší "22" a tak sudí utkání ukončil.

Byli jsme zkušenému pražskému mužstvu více než vyrovnaným soupeřem, chvílemi jsme měli navrch, ale nezvládli jsme závěr utkání, když jsme obdrželi v posledních 10 minutách dvě pětky po nesložení jednotlivce v obranné linii.

Oproti jiným utkáním nám nešly autová vhazování (jeden nezvládnutý aut byl bohužel v zárodku pětky hostí). Naopak ve mlýnech i v otevřené hře naši rojníci jasně předčili své protějšky z řad Slávie. Útočníci se dostávali do hry častěji než jindy, ale naráželi na zformovanou obranu hostů. Utkání velmi ovlivnil vysoký počet žlutých karet, které byly v jistých případech velmi zbytečné a ve své podstatě nás poškodili. V době kdy jsme hráli oslabeni až o dva hráče, jsme dostali od hostujícího týmu body. Naši hráči udělali také velké množství nevynucených předhozů, kterými jsme se sami připravili o nějaké zakončení slibně rozehrané akce.

Škoda je, že jsme nedokázali utkání dotáhnou do vítězného konce, který by nám zaručil poskočení v tabulce na 7. místo.