Rugby Club Zlín > Hráči U14 úspěšně vstoupili do jarní části soutěže

Hráči U14 úspěšně vstoupili do jarní části soutěže

1.4.2018

Naši starší žáci zvládli skvěle své první utkání jara proti Olomouci.

S tímto soupeřem odehráli zlínští hráči na podzim v Olomouci velmi vyrovnaný duel, který jsme vyhráli o jednu pětku. Očekávali jsme tedy tuhý boj i v odvetě na naší půdě.

Avšak zlínské naděje od samého začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude v tomto utkání pánem.

RC Zlín – RC Olomouc 40:0 (19:0).

Už ve 2. minutě jsme položili první pětku důrazným Tondou Kadlecem po rychle rozehraném trestném kopu a jednom rucku. Albert Váňa proměnil i kop po pětce – 7:0. Ve 12. minutě položil vazač Tonda další naši pětku po vyhraném olomouckém mlýnu – 12:0.

Do poločasu jsme položili ještě třetí pětku – po odkopu olomouckých hráčů zpracoval míč Dan Landt, který proběhl zpátky do soupeřovy 22m a po následném rucku a přihrávce mlýnovky Davida Štourače skóroval Filip Gajdošík. KPP Albyho byl úspěšný – 19:0.

Ve druhém poločase pokračovala naše U14 v nastaveném trendu a v nasazení z první půle a zatížila konto soupeře opět třemi pětkami. Hned ta první byla asi nejhezčí ze všech: po našem mlýnu na vlastní půlce poslal David míč na útočnou formaci, po dvou přihrávkách pak Marek Ponížil akceleroval „z nuly na sto za pět vteřin“, přešel čtyři hráče a off-loadem přihrál na Dana Landta nabíhajícího v podpoře, který dalším sprintem akci dokončil až pod „klacky“.

Následně přidali další dvě pětky Jakub Sláčík po opakovaných trestných kopech před soupeřovým brankovištěm a Albert Váňa po sólovém průniku napříč soupeřovou už trochu rezignovanou obranou. Všechny kopy po pětce ve druhém poločase proměnil Alby.

Sestava ZL: Macháň, Gajdošík, Doležel, Sláčík, Váňa, Kadlec, Štourač ©, Číž O., Milinková, Ponížil, Dittrich, Dubský, Landt.

Střídali: Jurásek, Pátík, Dittrichová, Číž J.

Body ZL: Váňa 15 (P, 5KPP), Kadlec 10 (2P), Gajdošík, Landt, Sláčík po 5 (P).

Dnes podali naši starší žáci skvělý výkon - vyhrávali své i soupeřovy mlýny, zvládli i hru v rucku, ale především výborně bránili, zdvojovali skládky, což jim vyneslo toto vítězství s nulou.

Další utkání Oblastního přeboru Moravy čeká naše hráče za 14 dní v Havířově.