Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Kadeti RC Zlín ukončili podzimní sezónu

Kadeti RC Zlín ukončili podzimní sezónu

3.11.2019

Zlínská U16 měla odehrát poslední utkání doma proti Vyškovu, ale soupeř nám v týdnu oznámil, že k utkání nepřijede pro nedostatek hráčů.

Naštěstí se nám naskytla možnost zahrát si s brněnskou Bystrcí U16, která hraje celostátní soutěž. Bystrc měla zrovna volný víkend, tak přijela do Zlína.

RC Zlín – RC Bystrc 15:50 (8:28)

Na hřišti byla znát skutečnost, že Bystrc hraje o úroveň vyšší soutěž, ale právě taková utkání prověří naše hráče nejvíc a získají z nich cenné zkušenosti.

Zlínská U16 se od začátku utkání snažila a bojovala, ale soupeř nám položil v každém poločase po čtyřech pětkách. Oproti tomu naši hráči dokázali položit vždy jen jednou za poločas a ve druhém přidali ještě proměněný trestný kop.

Bystrc hrála v celém utkání aktivněji a vzniklé herní situace řešila o poznání rychleji než naši hráči. S tím souvisely i častější chyby na naší straně, po nichž narůstalo skóre.

Sestava ZL: Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondřej Doležel, Marek Macháň, Albert Kršák, Filip Gajdošík, Ondřej Číž, Tonda Kadlec, Jakub Vyoral, Albert Váňa ©, Tomáš Zedník, Tomáš Dittrich, Jáchym Koutný, Tadeáš Vyvlečka, Daniel Landt.

Střídal nováček Jiří Břečka.

Body ZL: Kadlec 10 (2P), Váňa 5 (TK, KPP).

Pětky: 2:8.

Nyní čeká kategorii U16 zimní příprava v tělocvičně (každou středu na Střední pedagogické škole Jižní svahy) a později na umělé trávě (bude upřesněno).

Dan Chytil