Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Kategorie U12 uzavřela podzim turnajem ve Zlíně

Kategorie U12 uzavřela podzim turnajem ve Zlíně

16.11.2017 Turnaj U 12 Zlín „My skalní“ 4. 11. 2017

Poslední turnaj roku 2017, se nečekaně konal u nás doma ve Zlíně. Opět nám přálo slunečné počasí!

Plánovaný turnaj v Mariánských Horách byl na poslední chvíli zrušen a tak Dan Chytil bleskově zorganizoval turnaj náhradní, kterého se zúčastnili „skalní vyznavači rugby“ z kategorie U12. Zúčastnily se týmy Bystrc A, Bystrc B, Dragon Brno a RC Zlín.

Zahráli jsme si každý s každým a také jsme vytvořili dva týmy nováčků, kteří si to rozdali mezi sebou. Na závěr si Bystrc A zahrála proti Barbarians složených z hráčů Dragonu a Zlína. Hrálo se 2 x 10 minut o devíti hráčích. Na domácím turnaji se nás sešlo sedmnáct. Tým doplnili i hráči U10 a zahráli si všichni.

 

RC Zlín – RC Bystrc B 4 : 3

Úvodní zápas se hrál ve vysokém tempu z obou stran a padlo celkem sedm pětek. Do zápasu jsme nasazovali začínající hráče a zároveň kontrolovali naše vedení vždy o jednu až dvě pětky. Pěkný zápas plný krásných akcí, bojovnosti a chyb, skončil úspěšněji pro domácí.

 

RC Bystrc A – RC Dragon Brno 4 : 4

RC Bystrc B – RC Dragon Brno 2 : 6

 

RC Zlín – RC Brno Bystrc A 3 : 2

Výborný zápas z naší strany, ve kterém se nám poprvé v této sezóně podařilo přehrát favorita nového ročníku U12. V zápasu jsme se ujali vedení a po zbytek utkání se nám dařilo dobře bránit a úspěšně útočit. Výborný a obětavý výkon našeho týmu byl korunován výhrou.

 

RC Bystrc A – RC Bystrc B 5 : 2

 

RC Zlín – RC Dragon Brno 5 : 3

V závěrečném zápasu jsme opět hráli ve velkém stylu. Zdvojováním skládek jsme pokryli dva extra velké dragonské hráče, kteří nám pravidelně dělají potíže, a zároveň jsme dobře útočili. Zápas jsme měli pod kontrolou a také jsme ho dovedli do vítězného konce.

Na závěr jsme hráli dva zápasy v mixovaných sestavách.

1. zápas nováčků:

Zlín + Dragon vs Bystrc 1 : 2

Všichni začínající hráči včetně těch mladších se bez podpory zkušených tahounů pustili s vervou do zápasu zcela samostatně. Byl to pohledný zápas plný soubojů a velkého nasazení. Oba týmy si pořádně zahrály a nikdo se nešetřil. Za svoje výkony hráči sklidili potlesk od přihlížejících hráčů, trenérů a rodičů!

2. zápas mazáků:

Barbarians vs Bystrc A 0 : 2

Nastoupili jsme společně s Dragonem proti tomu nejlepšímu co Bystrc má. Dragon měl v poli pět hráčů, naše čtyři jsme prostřídávali, tak aby si zahrálo co nejvíc mazáků z našich řad. Zápas byl v celku vyrovnaný, jen určitá nesehranost Barbarians dala Bystrci možnost dvakrát skórovat. Hrálo se ve vysokém tempu a naplno - všichni byli spokojeni, že si zahráli tento přátelský zápas. Poděkování patří úplně všem hráčům, kteří se zúčastnili a také rodičům, kteří ochotně pomohli s organizací turnaje!

 

J. Váňa