Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > Méně posil, více bojovnosti aneb nervy drásající bitva U14 s Bystrcí

Méně posil, více bojovnosti aneb nervy drásající bitva U14 s Bystrcí

2.10.2016

Do nedělního utkání nastoupili naši kluci bez výrazných olomouckých posil – Jirky, Marka a Radovana. Byli tedy odkázáni jen sami na sebe. A evidentně jim to prospělo. Do zápasu nastoupili v sestavě: Kevin, Ondra Kocháň, Marek Macháň, Albert Váňa, Alan, Filip, Honza, Dominik, Dan, Tomáš, Albert Kršák, Marek Ponížil a Kuba. V záloze byli připraveni Standa, Alex, Vojta a Ondra.

Bohužel, hned zkraje zápasu jsme udělali chybu a soupeř položil pětku. Pak se však hra poměrně vyrovnala a hrálo se převážně ve středu pole. Díky mokrému povrchu hráčům obou týmů často vypadávaly míče do předhozu, což kouskovalo hru a vedlo k velkému množství mlýnů. Ty byly naneštěstí naší slabinou a ještě do poločasu jsme soupeři umožnili dvakrát skórovat. Výsledek 0:15 nevěstil nic dobrého.        

Kluci to však nevzdali. Vojta na začátku druhé půle donesl šišku až do soupeřova pětkoviště a vykřesal jiskřičku naděje. Brňáci se ale nechtěli dát zadarmo a vzápětí zase odskočili do pohodlného náskoku 5:22. Pak přišla ovšem naše silná chvíle. Druhá vojtova pětka kluky nakopla a vycítili šanci. Zvýšili důraz a opravdu srdnatě bojovali. Soupeř znervózněl, začal faulovat a dělal chyby.

Díky další Ondrově pětce jsme se dostali na dostřel 17:22 a tlačili a tlačili. V jednom momentě jsme však nedokázali pokrýt bystrcký protiútok a dostali nešťastnou pětku. Závěrečný tlak vyústil v ještě jednu naši pětku, která zkorigovala výsledek na konečných 22:29.

Atmosféra na stadionu byla báječná. Hrálo se bojovné atraktivní ragby s nejistým výsledkem až do samého závěru. Klukům patří velký díky za snahu a bojovnost, protože drželi při sobě jako tým a opravdu se o vítězství rvali. Prohra nás nemusí nakonec mrzet, naopak nás motivuje zahrát příští týden proti Vyškovu ještě lépe. Takže už se těšíme na další tréninky a zápasy. A díky taky rodičům, kteří obětavě kluky vozí a materiálně i citově podporují. Byl to báječný ragbyový den.

Loading...

Aktuality