Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mladší žáci hráli na turnaji PYRF

Mladší žáci hráli na turnaji PYRF

14.4.2017

Ilustrační fotoIlustrační foto
Ilustrační foto

Druhou dubnovou sobotu se zúčastnili naši nejmladší ragbisté mezinárodního turnaje PYRF v Praze.

Kategorie U12 hrála svůj turnaj v Petrovicích, kategorie U10 na Tatře Smíchov. Na turnaj jsme se vypravili vlakem již v pátek za hojného doprovodu rodičů, takže naše výprava čítala 38 osob. Ubytování bylo strohé, ale na jednu noc zcela vyhovující. Na páteční večeři jsme vzali děti do pizzerie, ráno jsme na snídani čerpali ze zásob připravených předem maminkami J.

V sobotu obě kategorie zabojovaly a předvedly slušné výkony, mladší U10 však byla přece jen úspěšnější, když obsadila konečné 6. místo ze 30 týmů. U12 pak skončila na začátku druhé poloviny také třicetičlenného pole účastníků.

U12

Naši hráči přijeli na turnaj v sestavě 13 hráčů, takže jsme měli 4 hráče na střídání. Byli to: Číž Ondřej, Dubský Adam, Gajdošík Filip, Jurásek Matyáš Filip, Kolínek Robin, Milink Ondřej, Milinková Barbora, Ondroušek Martin, Pátík Tobiáš, Přibyl Tomáš, Šperka Jan, Štourač David ©, Vyvlečka Tadeáš.

Turnaj byl rozdělen do šesti pětičlenných skupin. RC Zlín měl ve své skupině týmy RC Sparta Praha, RC Praga B, ukrajinský RC Kiev Darnitsa a litevský SM Klevas. Hrálo se 1x 7 minut.

Sparta – Zlín 3:0. Pěkný výkon našich, kdy však o vítězství Sparty rozhodly dvě naše individuální minely ve skládkách 1 vs 1. Poslední akce utkání pak přece jen ukázala převahu českého týmu, kdy stanovil konečné skóre pěknou kolektivní hrou s přihrávkami do volného křídla.

Kiev – Zlín 0:3. S nevyzpytatelným ukrajinským klubem zahráli naši hráči dobře a prakticky měli utkání stále pod kontrolou. Body ZL: David Štourač, Tadeáš Vyvlečka, Tobiáš Pátík.

Po obědě pak všechny týmy čekala dohrávka základních skupin.

Zlín – Praga B 0:2. Náš nejhorší výkon v turnaji. Kluci a jedna dívka se nedokázali po obědě zkoncentrovat, nehráli vůbec kolektivně a individuální snaha Zlíňáků prostě na soupeře nestačila.

Zlín – Klevas 2:0. Jen těžko se naši hráči dostávali opět do herní pohody, ale přece jen udolali litevského soupeře dvěma pětkami. Poprvé na oficiálním turnaji v kategorii U12 si položila svou pětku naše dívka v sestavě Bára :-). Body ZL: Milinková Barbora, Štourač David.

Ve skupině jsme obsadili třetí místo a postoupili do druhé výkonností „desítky“ týmů  v bojích o umístění. Tyto skupiny pak byly rozděleny na dvě pětičlenné skupiny. V té naší jsme paradoxně dostali opět Pragu B, Slavii Praha A, Říčany B a lotyšský tým Eleja/TransactPro.

Praga B – Zlín 1:1. V odvetě se naši hráči snažili, ujali se vedení 1:0, které srdnatě hájili až do poslední minuty. V poslední akci však důrazný Pragovák bohužel nedovoleně odmítl našeho Tadeáše a došel až do brankoviště. Píšťalka rozhodčího však zůstala po tomto zákroku němá a odpískala až položenou pětku a konec utkání… Tadeáš však zůstal ležet zraněný na zemi a do konce turnaje už nemohl nastoupit. Bod ZL: Štourač David.

Slaviia A – Zlín 4:0. Po předchozím utkání odstoupil z turnaje i další náš hráč Ondra Číž kvůli problémům s kolenem. Ze začátku zápasu jsme ještě trochu drželi se soupeřem krok, ale skóre postupně narůstalo. Hráči Zlína navíc nedonesli míč do soupeřova brankoviště ani jednou.

Zlín – Eleja 2:1. Vyrovnané utkání, ve kterém jsme vedli 1:0. Ale našim hráčům dělal problémy jeden „přerostlý“ Lotyš, který vyrovnal svou pětkou. Naštěstí naši odolali i závěrečnému náporu soupeře, jehož hráči při své snaze udělali předhoz a před naším brankovištěm byla nahlášena poslední akce utkání - mlýn pro Zlín. Šikovný a hbitý zlínský kapitán na postu mlýnové spojky David Štourač vzal po tomto mlýnu vše na sebe a unikl kolem mlýna všem soupeřům. Přestože ho ještě dokázali složit, dotáhl jedním pohybem akci až k položení a šťastnému vítězství v tomto zápase. Body ZL: Duský Adam, Štourač David.

Zlín – Říčany B 0:5. V posledním utkání už naši hráči na favorita (byť se jednalo o B-tým) nestačili. Jednak a především díky kvalitě soupeře a jednak i proto, že už jsme byli myšlenkami na cestě domů - tlačil nás totiž čas, abychom stihli vlak. Prostě už naši hráči na víc neměli.

Za výkony v turnaji patří našim  hráčům velký dík, určitě jsme ostudu neudělali a skončili zhruba v polovině ze všech startujících. Přesné výsledky zatím od pořadatele nemáme, z webu pořádajících RK Petrovice jsme vyčetli jen pořadí prvních deseti týmů:

1. RC Mountfield Říčany „A“
2. RC Brno Bystrc
3. RC Praga „A“
4. Teddington RFC – ENG
5. RK Petrovice
6. Tatra Smíchov „A“
7. RC Sparta Praha
8. RC Olomouc
9. Vilnius Rugby Academy – LTU
10. NT Kaliningradreg. – RUS

Snad ještě výsledky doplníme…

Dan Chytil