Foto Ondřej KlodaFoto Ondřej Kloda
Foto Ondřej Kloda

Muži RC Zlín dokázali na severu Moravy vyhrát s Havířovem.

RC Havířov - RC Zlín 17:39 (5:27)

Utkání se sice hrálo ve Slezsku, ale nikoli v Havířově. Tam totiž jako každý rok zničily hřiště následky tradičních Havířovských slavností, a tak se musí vysadit nový trávník. Hrálo se tedy v nedaleké Ostravě.

Naši muži vyhráli poměrem pětek 6:3 a získali do tabulky 5 bodů (report ze zápasu z pohledu domácích z webu Havířova ZDE). To znamená, že se posunuli na třetí příčku a budou hrát dvoukolové semifinále s RC Přelouč. Nejprve již tuto neděli 6.10.2019 ve 13 hodin ve Zlíně, odveta pak za týden v Přelouči. Vítěz semifinále si zajistí možnost hrát příští sezónu nejvyšší 1.ligu bez ohledu na to, jak dopadne následné finále.

DCh

Popis průběhu

Do první půle jsme proti soupeři, který se potýká s velkou marodkou, nastoupili připraveni a hráli

jsme dle předem zvolené taktiky, díky čemuž se skóre většinou navyšovalo na naší straně. Možná

z důvodu právě probíhajícího Mistrovství světa v ragby v Japonsku jsme se příliš často uchylovali

k přihrávkám v kontaktu, kdy už to občas chtělo raději založit ruck a rychlou rozehrávkou opět

pokračovat k soupeřově brankovišti. Tak nám některé útoky končily zbytečně předhozem či

přihrávkou dopředu. Nebo naopak byla rojem zahrána fáze navíc, místo aby se míč rozhodil do útoku.

Byla ale vidět velká chuť útočit jak od rojníků, tak i od útočníků. Standardní situace jsme si uhráli, což

byla také pozitivní věc. Půle tak skončila 5:27.

Druhá půle byla ovšem o něčem jiném. Pravděpodobně po povedené první půli jsme se přestali tolik

soustředit a začali jsme darovat soupeři míče po našich provinění proti pravidlům, hlavně v ruckách.

To mělo za důsledek, že se soupeř vrátil do hry a druhá půle tak bodově skončila vyrovnaně.

V neděli nás čeká první ze dvojice semifinálových utkání proti Přelouči, které budeme hrát na

domácím hřišti. Přelouč se tak po třech týdnech opět podívá do Zlína.

Sestava: 1 Soukup, 2 Zemanovič, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Pechal, 6 Novosád, 7 Mrlík, 8 Hubáček ©, 9

Jandouš, 10 Končák, 11 Dittrich, 12 Sluštík, 13 Zuzaník, 14 Tomeček, 15 Prokop; střídali: Peterka,