Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Muži hráli ve Vyškově

Muži hráli ve Vyškově

14.4.2019

RC Vyškov - RC Zlín 71:16 (17:6)

Sestava: Horák, Zemanovič, Soukup, Smiřický, Hubáček, Mrlík, Juřík, Novosád, Jandouš, Končák, Pektor, Sluštík, Kotík, Láník, Prokop

Střídající: Warzel, Pechal(41´), Tomeček, Špaček, Vaculík, Drábek

Po dvou prohrách s pražskými celky jsme se utkali s moravským soupeřem z Vyškova, se kterým jsme měli během zimní přípravy společné tréninky.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kdy se ujali vedení položením pětky ve 4´. v 6´ jsme měli možnost snížit z TK , ale náš kopáč neuspěl - trefil tyč a bohužel po odrazu jsme se nedostali k míči. V tuto dobu jsme byli více než rovnocenným soupeřem.  Včasným vybíháním a nátlakovou obrannou jsme nutili domácí k chybám a dostávali se tak k míči a sami jsme mohli tvořit hru. To se nám vyplatilo, když jsme se pomocí dvou proměněných trestných kopů v 16´ a 26´ dostali do vedení 5:6. Bohužel přišla opět špatná koncovka před půlí kdy domácí dvěma pětkami ve 38´ a 40´ obrátili skore na svoji stranu v poměru 17:6. 

Po výměně stran se nám podařilo snížit z TK na 17:9. V 50´ si vybíráme opět sekvenci kdy dostáváme během sedmi minut tři pětky a prohráváme 36:9. Všechny pětky padly po nesložení v obraně jeden na jednoho. 

V 62´ pokládáme naši první pětku zápasu a s kopem snižujeme na 36:16. V této době však našim hráčům dochází síly a dostáváme do konce utkání v průměru po 3 minutách hry pětku.

Již třetí zápas potvrzuje jak nám ve druhých poločasech docházejí síly. Výsledky druhých poločasů to jen potvrzují. Tak jak stíháme bránit soupeřovy útoky v první půli nátlakovou obranou, tak ji ve druhých poločasech už nestíháme - nevybíháme proti soupeři už s takovou vervou, čekáme na ně a děláme zuby. Nestíháme se přesunovat včas podle postavení soupeře. Je to dáno slabou fyzickou kondicí, ale také momentálním stavem střídajících hráčů, kteří bohužel nemají takovou kvalitu jako hráči základní sestavy (těm ovšem chybí ta fyzická kondice). Toto není kritika kluků ze střídačky, to je realita, se kterou musíme pracovat a snažit se ji zlepšit. 

Body:

Končák 5 (P)

Smiřický 9 (3xTK)