Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Muži na jaře nenašli přemožitele

Muži na jaře nenašli přemožitele

11.6.2018

Foto: Libor KašnýFoto: Libor Kašný
Foto: Libor Kašný

RC Zlín - RC Bystrc Brno 29:27 (17:20)

V úporném vedru jsme hned od 3. minuty prohrávali po obdržené pětce hostů - 0:5, kdy v obranné linii nedošlo k posunu a složení utočícího naším rváčkem. V 10. minutě navíc po našem mlýnu pět metrů před vlastním pětkovištěm vyhráváme mlýn, ale po vyletění míče z mlýnu zalehává míč jako první soupeř a my prohráváme 0:10. Ve 13. minutě snižujeme z trestného kopu na 3:10.

Bohužel náš nešvar alibistického skládání soupeře za vrchní část těla pokračuje a soupeř tak ve 20. minutě zvyšuje další pětkou na 3:15. Ve 30. minutě rozehráváme z našeho tlaku rychlý trestný kop, ale útočníci nepochopili záměr útokové spojky kdy otočeni zády nesledují hru a nejdou tak na pomoc vstříc jasné pětce, čímž došlo ke ztrátě míče. Ve 32. minutě navíc pokládají brněnští bonusouvou pětku a zvyšují na 3:20. Až v závěru poločasu se začínáme vyrovnávat s parným počasím a začínáme rychleji přesunovat hru, najednou chodíme více do podpory při útočení a také lépe a rychleji stavíme obranu při bránění. Ve 36. minutě pokládáme první pětku vazačem a s následným kopem po pětce snižujeme na 10:20. Ještě do poločasu pak po křídle proniká obranou hostů náš zadák a snižujeme i s kopem na poločasových 17:20.

Po 7. minutě druhé části pokládáme další pětku po krásné akci útočníků, kdy si na křídelním prostoru křídlo se zadákem dvakrát vyměnili míč a po krásné zadovce do kříže se ujímáme vedení 22:20. Tento stav držíme až do závěru utkání, kdy se nám podařilo položit bonusovou pětku a zvýšit tak naše vedení průnikem pilíře do rozhozené obrany soupeře - stav i s proměněným kopem 29:20. Bohužel dostáváme těsně před koncem další pětku a s kopem hosté snižují na 29:27. V závěru jsme si už pohlídali míč a prodloužili tak vítěznou šňůru na šest utkání v řadě.

Muži tedy z prvního místa postupují do podzimní národní ligy, kde se o celkové vítězství střetnou opět s Ostravou, Havířovem a se třemi nejlepšími z Čech (pravděpodobně půjde o pražské Petrovice, Č. Budějovice a Přelouč). Děkujeme všem fanouškům za projevenou podporu! Za pár měsíců nashledanou :)

Sestava:

Petržela, Zemanovič, Horák, Smiřický, Holba, Břešťák, Hubáček, Novosád, Jandouš, Kotík, Pektor, Juřík P., Prokop, Láník, Stoklásek M.

Střídající:

Krajčovič (55´ Horák), Warzel, Peterka, Soukup (55´ Hubáček), Končák, Stoklásek L. (65´ Stoklásek M.), Dittrich (65´ Láník), Pechal (70´ Pektor)

 

Body:

Novosád 5 (P)

Stoklásek M. 5 (P)

Láník 5 (P)

Zemanovič 5 (P)

Smiřický 9 (3 x KPP, 1 x TK)