Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Muži vyhráli moravskou část první ligy!

Muži vyhráli moravskou část první ligy!

28.5.2018

V pátém kole první ligy rozhodli hráči RC Zlín o své konečné první příčce. Havířov 14 Zlín 20

Cílem zlínských bylo potvrdit roli favorita soutěže. Bohužel se to v počátku utkání nedařilo. Sice jsme zahrozili od prvních minut, vynutili si tlakem na soupeře trestný kop, ale místo kopu na háčko se zlínští rozhodli hrát autové vhazování, kde jsme přišli o míč.

Naproti tomu domácí z prvního přiblížení se k 22 hostů úspěšně provedli dropgól a ujali se vedení 3:0. V 11. minutě po trestném kopu vedli už domácí 6:0. A aby toho nebylo málo tak další trestný kop přidali v 17. minutě, stav byl tedy 9:0 pro Havířov.  Až z následného výkopu se dostáváme k míči, Juřík probíhá středem obrany a pokládá přímo pod háčko. S kopem po pětce je to 9:7. Ve 26. minutě pokládají po nesložení v útoku domácí hráči po křídle pětku a ujímají se vedení 14:7. Ve 32. minutě po našem přenesení hry se dostává k míči v útočné pozici mlynář Zemanovič a překopem posílá míč až do trojkoviště domácích, kde ho zalehává jako první zlínské křídlo Navrátil. Po proměněném kopu vyrovnáváme stav na 14:14. V poslední minutě se zlínští po dalším přestupku domácích ujímají vedení trestným kopem 14:17.

Ve druhé půli pak završuje své gala představení Smiřický dalším proměněným trestným kopem a upravuje na konečných 14:20 pro zlínské kance.

V závěru předvedli zlínští úžasnou obrannou práci kdy i v oslabení (68. min. zraněný Juřík D. bez možnosti vystřídání) odolali atakům soupeře a ještě se dostali k možnosti bodovat.

Nedařila se nám podpora od křídel a zadáka, kdy nám padaly míče z rukou. Kladem byly však autová vhazování a mlýny po kterých jsme dokázali zaútočit. Musím ale podotknout, že se nám vytratila lehkost při útocích a souhře roje s útokem. Poslední utkání jsou upracované, vydřené.

Musíme znovu oživit souhru, abychom zase předváděli to krásné ragby plné pětek.

sestava:

Petržela, Zemanovič, Horák, Smiřický, Soukup, Břešťák, Hubáček, Holba, Jandouš, Končák, Pektor, Kocháň, Juřík D., Navrátil, Prokop

střídající:

Láník (33´ Navrátil)

Kotík (44´Končák)

Krajčovič (61´ Petržela)

Juřík P. (66´ Soukup)

Body:

Juřík D. 5 (P)

Navrátil 5 (P)

Smiřický 10 (2x KPP, 2x TK)

 

Jan Stařa Tvrdoň