Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Muži znovu vyhráli s bonusovým bodem

Muži znovu vyhráli s bonusovým bodem

6.5.2018

Muži znovu vyhráli s bonusovým bodem

A-tým si upevnil čelo tabulky výhrou v Brně. Bystrc 0 : 26 Zlín. 

Hned od začátku utkání se obě mužstva dopouštějí množství chyb. Hra je neurovnaná bez sytému. Naštěstí se zlínským podařilo v 8´ položit pětku po mlýnu, kdy se míč dostává ke 3/4 a ta probíhá středem obrany. S kopem se ujímají hosté vedení 0:7. To se projevilo v uklidnění a postupném převzetí iniciativy. Zlínští začali hrát více útokem, navíc v 11´po přenesení hry do útoku pokládá podporující pilíř další pětku hostujícího týmu a s kopem se tak zlínští ujímají vedení 0:14. Domácí v této fázi utkání mohou děkovat zlínským že skoré v jejich neprospěch nenarůstá jen díky chybám v přihrávkách a jejich chycení. Až deset minut před koncem půle se domácí dostávají do tlaku i díky nepovedeným odkopům hostů. Nicméně se domácím nepodařilo skórovat a to díky úžasné zlínské obraně.

Ve druhé půli po 8´ zlínští navyšují skóre díky položení druhé 3/4, která probíhá obranou domácích a po proměněném kopu na 0:21. Další šance na zvýšení skóre končí většinou špatnou přihrávkou nebo jejím nechycením. Až v 74´ pokládají zlínští kanci čtvrtou bonusovou pětku po nádherné akci útočníků, kteří svým pohybem nalákali obranu soupeře na stranu a umožnili tak rojníkům z mlýnu projít umetenou cestou až do pětkoviště - pokládá rváček. Hosté tak upravují stav do konečné podoby 0:26.

Opět jsme předvedli úžasnou bojovnost hlavně na konci první půle, kde nás bránění zcela vysílilo, ale na konci nám to dodalo vnitřní síly a víry. Obrana dnes byla naprosto famózní. Skládky za nohy, aktivní pojetí, kterým jsme vytlačovali protivníka zpátky na jeho území. Bohužel děláme mnoho technických chyb, které náš výkon stahují dolů - nechycení přihrávek, nechycení kopů, samotné obranné odkopy ve hře.

Dokázali jsme vyhrát opět při plném bodovém zisku a tím zvyšujeme náskok v tabulce  a držíme tak po třech kolech první příčku.

Za čtrnáct dní nás čeká domácí utkání proti Ostravě, kde v případě vítězství si zajistíme postup do další fáze ligy.

 

Sestava: 

Horák, Zemanovič (75´Soukup), Krajčovič (60´Motýl), Smiřický, Holba, Břešťák, Juřík P., Novosád, Jandouš, Končák, Pektor (78´Pechal), Kocháň, Juřík D. (70´Stoklásek), Láník (51´Navrátil), Prokop

Střídající:

Warzel, Soukup, Motýl, Stoklásek, Pechal, Navrátil

Body: 

Kocháň 5 (P)

Krajčovič 5 (P)

Juřík D. 5 (P)

Juřík P. 5 (P)

Smiřický 6 (3xKPP)

 

Rugby zdar! 

Jan Stařa Tvrdoň