Rugby Club Zlín > Náročný program U14

Náročný program U14

12.5.2019

Starší žáci RC Zlín U14 měli v uplynulých dvou týdnech velmi nabitý program.

Postupně absolvovali dvoudenní mezinárodní turnaj Dragon cup v Brně, šestidenní zájezd do Francie, odložené utkání ve Vyškově a domácí utkání s Babicemi. Stejně na tom byla i naše U12, která měla podobný program.

Dragon cup 28.-29.4.2019

Naši starší žáci odehráli na Dragon cupu celkem pět utkání, čtyři ve skupině a jedno o umístění. Utkali se se třemi českými a dvěma ukrajinskými týmy. V sobotu nejprve vyhráli s ukrajinským Kievem 10:0, pak však prohráli s Bystrcí i s Tatrou shodně 0:19. Ovšem i přes prohry byl náš výkon sympatický. V neděli pak v dohrávce základní skupiny nešťastně prohráli s týmem z Babic  7:12, když jsme nezachytili začátek, v prvních čtyřech minutách dostali 2 pětky a v závěru utkání hraném 1x 10´ už jsme i přes náš velký tlak nedokázali položit druhou pětku.

V posledním utkání o konečné 7.místo nás opět čekal ukrajinský soupeř – Irpeň. Přes vyrovnaný průběh jsme prohráli 0:14, když jsme si nechali dvakrát uniknout hráče z půlky hřiště.

Na Dragon cupu jsme tedy obsadili osmé místo z deseti účastníků.

Fotogalerie ZDE

Zájezd do Francie 30.4.- 6.5.2019

V úterý večer, dva dny po Dragon cupu, jsme odjeli na zájezd do francouzského města Feurs asi 80km od Lyonu. Absolvovali jsme tam zajímavý program zakončený náročným sobotním turnajem. Cestou do cíle jsme ve středu udělali hodinovou přestávku na prohlídku středověkého městečka Perougès. Po příjezdu na ragbyové hřiště RC Forezien ve Feurs si místní rozebrali naše děti na ubytování v rodinách, dospělí pak zaujali svou dočasnou pozici ve třech mobilhomech v místním kempu. Ve čtvrtek dopoledne jsme navštívili nedaleké lanové centrum spojené také se střelbou luku. Odpoledne jsme pak měli trénink pod vedením našeho známého malého Francouze Yvese Perrota, který po mnoho let jezdil do České republiky a předával nám své trenérské zkušenosti na ragbyových kempech mládeže.

V pátek jsme navštívili středověký hrad v Marcilly le Châtel, kde jsme si prohlédli voliéry s exotickými ptáky i dravci a shlédli sokolnickou show. Odpoledne pak byl společný trénink s místní U14 a přátelské utkání U12 Feurs vs Zlín.

V sobotu pak byl očekávaný turnaj U14, kterého se zúčastnilo deset týmů, a to včetně klubů RC Lyon a Oyonnax, jejichž A-týmy hrají nejvyšší profesionální soutěž Francie.

V základní skupině jsme odehráli čtyři utkání (vždy 1x 10´), ve skupině o umístění pak tři utkání (vždy 2x 8´). Vyhráli jsme celkem dvě utkání, shodou okolností obě proti stejnému soupeři RC Montbrison a obě po dramatickém závěru, když jsme otočili vývoj utkání až v poslední minutě utkání. Ve většině ostatních utkání jsme podali slušný výkon a rozhodně jsme neudělali ostudu v zemi, kde je ragby asi druhým nejpopulárnějším sportem.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín 8.5.2019

Na státní svátek odjela naše U14 k odloženému utkání, které se mělo hrát v době našeho návratu z Francie.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín 34:36 (29:12).

Další utkání, které naši starší žáci otočili až v samotném závěru. Utkání bylo vyrovnané cca do 18.minuty, kdy oba týmy položili po dvou pětkách. Do konce poločasu (hraje se 2x 25´) však domácí položili ještě třikrát a při stavu 29:12 vypadali naši „na ručník“. Po přestávce zlínští starší žáci sice snížili další pětkou, ale brzy zase kontroval Vyškov a asi čtvrt hodiny před koncem jsme prohrávali opět sedmnácti-bodovým rozdílem. Ani za tohoto stavu však naši borci nerezignovali a už poněkolikáté v této sezóně bojovali až do konce! To přineslo ovoce a dokázali jsme otočit prakticky ztracené utkání. Ač je ragby kolektivní sport a bojovali všichni, hodně se na tomto obratu podílel agilní Filip Gajdošík, který položil ve druhém poločase všechny čtyři naše pětky.

Sestava ZL: Paška, Jurásek, Šperka, Gajdošík, Číž J., Štourač, Dittrichová, Neho, Číž O., Koutný, Milink, Vyvlečka. Střídali: Kudělková, Čepický.

Body ZL: Gajdošík 20 (4P), Štourač 10 (2P), Vyvlečka 6 (3KPP).

RC Zlín – Rugby Babice 12.5.2019

Sportovní program našich starších žáků pokračoval v kvapíkovém tempu tuto neděli. Na pořadu bylo další utkání nadstavbové části Celostátní ligy starších žáků U14 o celkové 11.-13.místo.

RC Zlín – Rugby Babice 24:26 (7:21)

Znova utkání, ve kterém nám utekl začátek, a pak jsme mohutně dotahovali. Tentokrát to však nevyšlo a prohráli jsme o jednu proměněnou konverzi. Bohužel jsme opět nedokázali uhlídat a složit hráče už v začátku akce a tak nám dvakrát unikli hráči Babic po křídlech. V 1.poločase jsme tak dostali tři podobné pětky, dali jsme jen jednu.

Na začátku 2.poločasu jsme dostali čtvrtou pětku a prohrávali již devatenácti-bodovým rozdílem 7:26. Naši opět nesložili zbraně a převzali iniciativu v tomto utkání. Postupně jsme položili tři pětky a minutu před koncem snížili na ztrátu jen dvou bodů. A to při jednom kopu po pětce trefil kopáč Tadeáš Vyvlečka břevno…

V poslední akci jsme se ještě pokoušeli dojít do brankoviště, ale už se to nepodařilo.

Škoda, že si naši hráči U14 v utkáních dříve neporadí s uhlídáním klíčových hráčů soupeřů a díky minutým skládkám dostávají laciné pětky. S postupem času totiž působí většinou více ragbyově a jejich hra je slušná. Asi to však pramení z toho, že náš kádr není až tak široký a naneštěstí máme nyní hodně zraněných - chyby jsou pak častější.

Do konce letošní náročné sezóny nás čekají ještě dvě utkání – odvety ve skupině o 11.-13.místo. Za 14 dní v neděli 26.5.2019 doma proti Vyškovu a v neděli 2.6.2019 v Přelouči proti Babicím, které mají složený tým právě s Přeloučáky.