Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Naše U14 prohrála domácí utkání s Vyškovem

Naše U14 prohrála domácí utkání s Vyškovem

27.5.2019

Starší žáci RC Zlín nezvládli odvetu nadstavbové části Celostátní ligy U14 s JIMI RC Vyškov.

RC Zlín  - JIMI RC Vyškov 21:46 (7:22).

RC Zlín U14 měl k dispozici 15 hráčů: Honza, Matyáš, Bart, Matěj, Jakub Č., David, Beáta, Filip, Ocean, Ondra Č., Sabina, Tadeáš, Ondra M., Bára, Veronika.

V utkání 2x 25´ byli hosté aktivnější. Především šikovný Lukáš v útoku a obrovský Adam v roji dělali našim hráčům velké problémy, s kterými se nedokázali vyrovnat. Bylo to nejen (ne)zastavení těchto hráčů, ale hlavně pasivita a váhání našich hráčů v přístupu do skrumáží (rucků), které byly příčinou naší prohry.

Sice i tentokrát se naši starší žáci po několika pětkách soupeře trochu pozvedli a zkorigovali stav zásluhou dvou pětek Filipa Gajdošíka, jedné pětky Tadeáše Vyvlečky a všemi proměněnými konverzemi Tadeáše na rozdíl šesti bodů, ale v závěru dostali ještě další tři pětky, takže se obrat v utkání nekonal.

Celkový poměr pětek 3:8.

Body ZL: Tadeáš Vyvlečka 11 (P, 3KPP), Filip Gajdošík 10 (2P).

V tomto utkání nezahráli naši starší žáci U14 nejlíp a podali trochu „ustrašený“ výkon. Především nedokázali uhrát své míče ve skrumážích a nedokázali zastavit rozdílové hráče Vyškova. Čištění rucků a individuální skládky nám dělaly potíže celou sezónu a pokud se v těchto dovednostech nezlepšíme, asi na výhry často nedosáhneme… Nicméně musíme vyzdvihnout snahu našich hráčů bojovat až do konce a fakt, že se nevzdávají ani po několika obdržených pětkách v řadě.

Nyní nás čeká poslední soutěžní utkání Rugby Babice – RC Zlín, které se odehraje v neděli 2.6.2019 v Přelouči (náš soupeř hraje ve sdružení Babice/Přelouč). K tomuto utkání pojedeme vlakem.

Dan Chytil