Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > Naši nejmenší hráli na Bystrci

Naši nejmenší hráli na Bystrci

9.9.2013

V sobotu 7.9.2013 jsme se zúčastnili s našimi nejmenšími prvního turnaje sezóny 2013/14 pořádaného v Brně Bystrci. K turnaji jsme odjeli se dvěma kategoriemi U9 a U11. Honza „Stařa“ Tvrdoň měl na starost kategorii U9, Dan Chytil dohlížel na U11.

V kategorii U9 jsme nastoupili pouze se 4 odchovanci našeho klubu (David, Robert, Ondřej a Jakub). Abychom mohli postavit mužstvo, byli jsme doplněni o dva hráče Dragonu Brno, jenž v této kategorii svůj tým neměl. V prvním zápase jsme po urputném boji porazili domácí Bystrc "A" 2:1, když obě pětky položily posily z Brna (Vítek a Mikuláš). Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Ostravě, kterou naši kluci porazili vysoko 7:0. Ve třetím utkání zlínští porazili opět domácí tým Bystrce "B" a to stejným výsledkem 2:1. O tomto vítězství rozhodla poslední akce. Těmito výhrami bylo vzhledem k vývoji v turnaji jasné, že v dalším zápase proti Vyškovu se rozhodne o vítězi celého turnaje. Bohužel jeho rozlosování vyšlo nevýhodně pro naše kluky. Po odehraném utkání s Bystrcí "B" unavení a bez odpočinku nastoupili proti odpočatému Vyškovu, kterému podlehli 4:0. Nutno poznamenat, že Vyškov zvítězil zaslouženě a i při plné síle zlínských bychom jejich hře stačili odolávat.

Naši žáčci se tedy umístili na celkovém druhém místě a odvezli si tak svůj první a to stříbrný pohár.

Jen tak dál.

V kategorii U11 jsme v sestavě také měli jen 5 kmenových hráčů RC Zlín (Alan, Jakub, Jan, Štěpán a Vojta), a tak nám zapůjčil své tři hráče domácí klub z Bystrce (Jarek, Lukáš, Miloš). Tato věková kategorie hraje svá utkání v sedmi hráčích a v turnaji se sešly tři týmy: Dragon Brno, Ostrava a Zlín. Turnaj jsme tedy hráli dvoukolově každý s každým.

V prvním utkání proti silnému Dragonu naši hráči prohráli 0:5, ve druhém hráli vyrovnanou partii s Ostravou, ale nakonec prohráli 3:4 (za Zlín pokládali Jan 2x a Vojta). V odvetách jsme se opět neprosadili proti Dragonu a prohráli 0:7, ale zato se nám vydařilo utkání s Ostravou, při kterém jsme zlepšili obranu a vyhráli jsme 3:1 (bodovali Vojta, Jan a Lukáš). V našem týmu svou hrou dominoval Jan, který hraje ragby již 4 roky a přišel v této sezóně z Tatry. Jeho výkon by měl být motivací i pro ostatní naše hochy, kteří zatím nemají tolik zkušeností. V turnaji jsme tedy skončili vinou horšího skóre třetí, ale i tak si kluci odvážejí bronzový pohár J.

Tak s chutí do tréninků a dalších turnajů!

Fotogalerie z turnaje ZDE.

 

Jan Tvrdoň, Dan Chytil

Loading...

Aktuality