Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Pěkný domácí turnaj mladších žáků

Pěkný domácí turnaj mladších žáků

16.5.2017

Soubor:
turnaj_zlín_jaro_2017_výsledky.xls
Formát:
xls
Velikost:
89kB

Za finanční podpory Města Zlína a Zlínského kraje, proběhl v sobotu 13.-14.5.2017 na Stadionu mládeže turnaj mladších a starších žáků nazvaný Zlínská valaška.

Ve Zlíně se představilo 24 týmů ze sedmi moravských ragbyových klubů čítajících přes 230 dětí.

Rugby Club Zlín měl obsazeny kategorie U10, U12 a U14.

U12

Mladší žáci U12 měli v sestavě 13 hráčů: Adam Dubský, Bára Milinková, David Štourač, Filip Gajdošík, Filip Paulík, Jakub Číž, Martin Ondroušek, Matyáš Jurásek, Ondra Číž, Ondra Milink, Tadeáš Vyvlečka, Tomáš Přibyl. A v turnaji podali bojovné výkony.

V turnaji startovalo sedm týmů rozdělených do dvou skupin. Ve skupině A byly 3 soupeři – Zlín, Bystrc a Havířov. Utkání se hrála na 2x 9 minut. Ve skupině B byly čtyři soupeři – Vyškov A, Vyškov B, Olomouc a Dragon. Hrálo se 2x 7 minut. Utkání o umístění se hrála také 2x 7 minut.

Zlín – Bystrc 1:9. Sice vysoká porážka, ale se suverénním týmem, který nadělil všem soupeřům rovnoměrně po devíti položeních. A to včetně finálového utkání. Navíc jediné položení v turnaji obdržela Bystrc právě od Zlína, položil Ondra Číž.

Zlín – Havířov 6:3. Zajímavé utkání, ve kterém jsme stále vedli, ale náš náskok Havířov vždy alespoň snížil. Zlíňáci však bojovali a utkání si nenechali vzít. Body ZL: Tadeáš 2x, David 2x, Ondra Č., Adam.

Po základních skupinách jsme tedy hráli s druhým týmem sk.B - Dragonem Brno.

Zlín – Dragon 1:3. V utkání jsme se ujali vedení, které vydrželo až do poločasu. V druhé půli však soupeř otočil skóre na 1:2. Naši se nevzdali a snažili se vyrovnat, ale po ztrátě míče unikl v poslední akci utkání hráč Dragonu a stanovil tak konečný výsledek. Výkon našich v tomto duelu byl dobrý a potěšil trenéry, i když to tentokrát nestačilo na vítězství. Body ZL: Filip Gajdošík.

Děkujeme všem týmům a trenérům za účast v turnaji, rodičům za morální pomoc a samozřejmě Městu Zlín a Zlínskému kraji za finanční pomoc.

V příloze všechny výsledky.

Dan Chytil