Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Hráči U12 uzavřeli jarní část v Ostravě

Hráči U12 uzavřeli jarní část v Ostravě

21.5.2019

Na turnaj nás kvůli velkému množství omluvených odcestovalo minibusem pouze deset. Bylo to ovšem deset statečných, kteří nás velmi příjemně překvapili.

Tým U12: Bart Bouc, Mikuláš Horský, Marek Jaroněk, Antonín Jurášek, Mikoláš Michálek, Ondra Milink, Rosťa, Dominik Stehlík, Ferdinand Váňa a Vojtěch Zuzaník.

Kluci přistoupili k celému turnaji zodpovědně a soustředili se na každý zápas. Za slunečného počasí a částečném stínu ostravských komínů, jsme sehráli 7 utkání.

RC Vyškov - RC Zlín 0:2

V prvním utkání jsme se hledali, někteří hráči neměli jasno, kde se mají pohybovat a nechávali se strhnout do přehuštěných „prostorů“. Nedařilo se nám hru roztahovat do křídel, ale našemu soupeři také ne. Přesto jsme naši brankovou čáru dokázali ubránit a navíc dvakrát skórovat.

RC Mariánské Hory – RC Zlín 2:4

V zápasu s domácím týmem, jsme většinu z pětek položili po pravém křídle, když jsme přihrávkami přečíslili soupeře a využili rychlé průniky Mikuláše podél autové čáry. Zápas jsme od začátku kontrolovali, ale stále jsme měli problémy s vybíháním v lajně a postavením hráčů v hřišti.

RC Olomouc B – RC Zlín 0:3

Povzbuzeni dvěma výhrami a skoro hodinovou pauzou, jsme se utkali s nadějemi RC Olomouc. Zapracovali jsme na lepším napadání soupeřových útoků a rychlejším rozdávání míčů a došli jsme si pro tři pětky.

RC Zlín – RC Dragon B 3:1

Další zápas následoval zanedlouho a dobře naladěný tým se těšil na další souboj. Náš herní projev se postupně usazoval a zlepšoval. S některými již tradičně urostlejšími hráči jsme si poradili a další zápas jsme dobrou souhrou a úsilím všech hráčů úspěšně zvládli.

RC Zlín – Dragon A 1:2

Tady už šlo do tuhého. Jestli byli v předchozím zápasu někteří přerostlejší, tak tady už jsme se museli potýkat ze znatelnou výškovou a váhovou převahou. Zejména jeden hráč by mohl úspěšně působit druhým rokem v U14... a tento nám svými dvěma sólo průniky dvakrát položil. Za stavu 0:2, zhruba v polovině utkání naši kluci zatnuli zuby a doslova přibili soupeře na jejich polovině. Po mnoha fázích, přihrávkách a rucích jsme zaskočenému Dragonu A položili krásnou pětku po nalezení díry v obraně. Chvíli se ještě hrálo a soupeř už se k naší brankové čáře nepodíval. Byl to velký výkon, fyzicky náročný, bolelo to, hráči si hrábli na dno – semkli se, zaslouží pochvalu.

RC Havířov – RC Zlín 2:2

Naše výkony od těžkého zápasu s Dragonem gradovaly. Zápas s Havířovem probíhal podobně. Za stavu 2:0, se náš tým opět do soupeře nemilosrdně zakousl, vynutil si chyby a dokázal snížit Na 2:1. Zbytek zápasu jsme soupeře nepustili z jejich poloviny a v posledních sekundách se naše úsilí a dravost proměnila ve vyrovnávací pětku! Takové zápasy dají hráčům v tréninku nenapodobitelné zkušenosti. Skvělý výkon, skvělá hra.

RC Zlín – RC Olomouc 4:1

Na závěr náš dobře rozehraný tým nastoupil proti Olomouci. Udrželi jsme si nasazení z předchozích těžkých zápasů a celkem rychle jsme se dostali do vedení 3:0. Olomouc poté kontrovala na 3:1, to nás ale z herní pohody nevyvedlo. Zápas jsme v pohodě dohráli a přidali ještě čtvrtou pětku.

Náš tým ukázal, že týmovým pojetím hry se dá hrát i vyhrát nad sebelepším soupeřem. V týmu jsme měli zapojené nevyhrané kluky, kteří se nechali strhnout k dobrým výkonům. Tleskáme všem, udělali nám opravdu radost a myslím že i kluci jsou se svými výkony také spokojení. Kuba Michálek a Jirka Váňa.