Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > Poslední vystoupení mladších žáků U13

Poslední vystoupení mladších žáků U13

24.6.2013

V pátek 21. června 2013 jsme odcestovali společně se staršími žáky na mezinárodní Turnaj Feliksa Mikiciuka do polského města Sosnowiec.

Stejně jako v loňském roce jsme si naplánovali koupání, tentokrát v aqua parku Nemo v Dabrowě Ggornici nedaleko od Sosnowce. Vzhledem k tomu, že bylo cestou pekelné horko, nám osvěžení v bazénech přišlo vhod. Po té, co jsme se osvěžili, jsme se přesunuli do města, našli hotel a po ubytování jsme se navečeřeli. Po večeři jsme si dali malou procházku v místním parku, vzhledem k tomu, že jsme byli jediní, kdo jsme nebyli namazaní repelentem, všichni místní komáři útočili pouze na nás a vyhnali nás zpět do hotelu. Po dobré snídani jsme odjeli na místní ragbyový stadion a začali jsme se připravovat na samotný turnaj…

 

Naše výsledky ve skupině:

 

RC Zlín: RC Darnica Kijev ( Ukrajina ) – 4:1 ( Vyoral 2x, Jandouš a Šůstek )

Do turnaje jsme vstoupili dobře a výborně hrajícího ukrajinského soupeře se nám po boji podařilo zdolat. Hráli jsme s velkou chutí, dobře jsme útočili, skvěle bránili a zápas jsme si užili.

 

RC Zlín: RU Dowierie Zielenograd II ( Rusko ) – skreč

S ruským týmem jsme hráli dobře, bohužel nám nepřál polský rozhodčí, který nás nepustil do kloudné akce a vymýšlel si zákroky zásadně proti nám. Za stavu 0:1 jsme utkání ukončili a podali jsme stížnost u vedení turnaje, tento rozhodčí už nám nepískal.

 

RC Zlín: RzKS Juvenia Kraków ( Polsko ) – 6:0 ( Jandouš 2x, Vyoral 2x, Krajča a Hýža )

Nejslabší mužstvo naší skupiny jsme porazili bez větších problémů, zahráli si všichni hráči a prodali jsme to, co umíme, tedy dobrou hru v „rucku“ s přenesením hry na volné hráče, výborně jsme bránili a zaslouženě jsme vyhráli.

 

Semifinále:

 

RC Zlín: RU Dowierie Zielenograd I ( Rusko ) – 2:4 ( Jandouš a Krajča )

V semifinále jsme narazili na vítěze druhé skupiny 1. mužstvo ruského Zelienogradu. Tento velmi dobře hrající a silově výborně vybavený soupeř byl bohužel nad naše síly. I přes velké hecování a obrovskou snahu všech našich hráčů jsme na tohoto soupeře nestačili a sice se ctí, ale přesto jsme prohráli.

 

O 3. místo:

 

RC Zlín: RU Dowierie Zielenograd II ( Rusko ) – 1:2 pp ( Jandouš )

O třetí místo jsme se střetli se soupeřem, se kterým jsme utkání ve skupině skrečovali. Na našich hráčích byla znát únava jak z odehraných zápasů, tak i z velkého horka. I přes to jsme se dokázali na tento poslední zápas sezóny vyhecovat a dovolím si říct, že jsme měli víc šancí, tyto jsme však nedotáhli do konce. Zápas jsme prohráli v prodloužení, když rozhodující pětku položil nejmenší, ale velmi šikovný hráč soupeře, když prošel přes celé hřiště.

Naše sestava:

 

Marek Jandouš ( C ), Matěj Soukup, Daniel Mrlík, Jan Hýža, Michal Vaculík, Petr Vajďák, Jakub Krajča, Adam Dolanský, David Sluštík, Josef Šustek a Martin Vyoral

 

Na turnaji pro nás zbyla neoblíbená bramborová medaile a určitě jsme si představovali lepší výsledek. Soupeři byli bohužel herně vyspělejší než v naší domácí soutěži, přesto jsme ostudu neudělali. Kádr toho mužstva přechází do starších žáků, proto je jistě na místě jim za odvedenou práci poděkovat a popřát úspěšné pokračování v kariéře.

Foto ze zájezdu ZDE.

Ve 27.6.2013 čtvrtek proběhne na Stadionu Mládeže ukončení sezóny všech žákovských mužstev. Zveme všechny rodiče, aby přišli spolu s námi oslavit pro nás úspěšnou sezónu.

 

Miroslav Vacula

Loading...

Aktuality