Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > První jarní utkání mužů

První jarní utkání mužů

20.3.2017

RC Vyškov B – RC Zlín 53:38 (33:12)

Sestava:

Láník, Kocháň, Zemanovič, Smiřický, Břešťák, Hubáček, Novosád, Holba (C), Hejmala, Končák, Pektor, Juřík D., Prokop, Navrátil, Stoklásek

Střídající:

Warzel, Ditrich, Dvořák, Juřík, Šesták, Kotík, Špaček

 Průběh utkání:

 

Po pětiminutovém oťukávání dostáváme první pětku po špatných skládkách. Hned v zápětí dostáváme druhou pětku po stejných chybách v obraně a s kopy po položení prohráváme v 8 minutě 14:0. Po vzájemných výtkách se hra zlepšuje a usidlujeme se na delší dobu ve 22cítce soupeře. Díky několika TK za soupeřovy prohřešky se dostáváme k položené pětce a snižujeme na 14:5 v 19 minutě. Bohužel nás to stálo hodně sil a jsme nuceni střídat hráče první řady. Ve 32 minutě dostáváme další pětku a s kopem je to 21:5 pro domácí. Po výkopu se ale dostáváme k míči a po vypracovaném tlaku na soupeřovu obranu pokládáme pětku a snižujeme na 21:12, kdy kop po pětce proměňuje náš nový kopáč. Bohužel těsně před koncem poločasu dostáváme dvě slepené pětky a navíc přicházíme na 10 minut o vyloučeného mlynáře. Stav 33:12.

Na začátku druhé půle opět dostáváme pětku a prohráváme už 38:12. V 51 minutě ale snižujeme na 38:19 položením i kopem po pětce. Bohužel přichází opět slabá 10minutovka, kdy dostáváme dvě slepené pětky a s proměněným trestným kopem prohráváme 53:19. Nicméně závěr patřil našim borcům kdy v posledních 15 minutách dáváme tři pětky a upravujeme stav na 53:38.

 

Body:

Hejmala 5 + 8 (KPP)

Juřík D. 5

Holba 5

Prokop 5

Kocháň 5

Končák 5

 

Zhodnocení:

Bylo to první utkání jara a navíc první dlouhodobější dotek s travnatou plochou. Byla vidět nepřesnost přihrávek na delší vzdálenost, hodně předhozů. Dále nás trápily základní dovednosti a to příjem míče z kopů soupeře, nabídnutí míčů po skládce a samotné skládky jeden na jednoho a nevynucené ztráty míčů. Zarazilo mně však špatné skládání okolo rucků.

Kladem byla předvedená bojovnost a chtíč položit pětky a neodjet tak s debaklem domů, což se potvrdilo v závěru utkání, kdy jsme měli kupodivu více sil, v určitých chvílích také aktivní obrana, kdy jsme donutili útočníky soupeře k chybám svým vysunutím.

 

Dá se říct, že nebýt zbytečných ztrát míče, špatných skládek okolo rucku a špatného příjmu po kopech soupeře což nás stálo 2 položené pětky a 4 obdržené tak utkání mohlo dopadnout jinak. Na kdyby se ovšem nehraje, takže pro příští utkání jsme ponaučeni a půjdeme si to užít a vyhrát.

Jan Tvrdoň