Rugby Club Zlín > RC Zlín - RK Petrovice 78:5 (43:0)

RC Zlín - RK Petrovice 78:5 (43:0)

10.9.2018

Sestava: Horák (Peterka 55¨), Zemanovič (Soukup 50¨), Petržela (Krajčovič 63¨), Smiřický, Holba (Hejmala 55¨), Břešťák, Novosád, Hubáček (C), Jandouš, Končák, Pektor, Juřík (Kotík 60¨), Kocháň, Láník (Stoklásek L. 50¨), Prokop

Připraven: Stoklásek M.

Po letní přestávce jsme se opět dočkali soutěžního utkání, kdy do Zlína zavítali hráči pražských Petrovic. S tímto týmem jsme se utkali naposledy cca před 8 lety, takže jsme netušili co od nich čekat, jak na tom jsou.

Hned v začátku jsme se však ujali vedení po krásné akci z mlýna kdy mlýnovka piřhrává do díry útokové spojce a ta pokládá pod háčko první pětku domácích. Pro kopáče to nebyl žádný problém a tak vedeme 7:0. Ve 13´ proběhl zadák po chybě soupeře přes půl hřiště a pokládá druhou pětku pod háčko. S kopem po pětce vedeme 14:0. Za dalších 6´ pokládáme již třetí pětku, kdy si z vlastní "22" udělal sólo přes celé hřiště další útočník (tříčtvrtka) a s kopem tak vedeme 21:0. Ve 28´ navyšujeme vedení na 24:0 z nařízeného trestného kopu. Ve 31´ dáváme bonusovou čtvrtou pětku, kdy pokládá vazač a skopem se ujímáme vedení 31:0. Ještě do poločasu pak pokládá druhá tříčtvrtka další pětku a skóre uzavírá svojí druhou pětkou vazač. Stav i díky proměněnému kopu je v poločase 43:0.

Ve druhé půlce po 8´ dáváme další pětku, kdy se prodral po několika fázích roje pod háčko druhořadník a s kopem vedeme 50:0. V 56´ pokládá svoji druhou pětku druhá tříčtvrtka a s neomylným kopáčem už vedeme 57:0. Koncert v pokládání pětek různými variacemi nekončí a po nádherné akci se dočkává i mlýnovka, která zvyšuje na 62:0. Kopáč opět neomylný - stav tedy je 64:0. Největšího aplausu diváků se pak dostává střídajícímu druhořadníkovi, který dává pětku pod háčko a s kopem se ujímáme vedení 71:0. Poslední naši pětku pak pokládá druhá tříčtvrtka, která završila svůj hatrick a s kopem završujeme naše skóre na 78:0. V poslední minutě utkání se hostům podařilo smazat na svém kontě nulu a poládají nám pětku. Tímto se konečný stav zastavil na 78:5 pro domácí.

Utkání bylo jednoznačné. Zlínští hráli s chutí, zkoušeli signáli, které sice ne vždy zakončili pětkou, ale vždy dokázali díky tomu získat značné území a přitom zůstat na míči. Hráči se skvěle doplňovali v podpoře kdy hráč nesoucí míč měl vždy možnost nahrát. Podpora byla včas i při zakládání rucků a to až do konce utkání, což je dalším příslibem do budoucnosti. I po vystřídaní opor týmu se hra nezměnila kdy střídající ukázali velkou chuť hrát a pokládat pětky. Sice se během utkání objevilo pár chybiček v taktické hře, ale ty byly okamžitě napraveny pohovorem a doufám, že se již nebudou opakovat. Hlavně musíme zůstat nohama na zemi a nesnažit se létat, protože již za týden přivítáme doma dalšího suveréna letošní sezony RC Přelouč, která jako my ještě nepoznala hořkost porážky.