Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > RC Zlín U15 na Dragon cupu 2014

RC Zlín U15 na Dragon cupu 2014

21.4.2014

Ve dnech 19. a 20. dubna 2014 jsme startovali na velmi dobře obsazeném mezinárodním turnaji žáků DRAGON CUP 2014. Hrálo se ve dvou věkových kategoriích, U13 a U15, proběhl i miniturnaj v kategorii U11. V naší kategorii startovalo deset mužstev, šest  zahraničních a čtyři moravská mužstva. My jsme byli nalosováni do skupiny  s mužstvy RC Colmar ( Francie ), Maďarsko „B“ ( Maďarsko ), Kijev ( RC Zagreb ( Chorvatsko ) a domácím týmem RC Dragon Brno.

Sobota byla prvním hracím dnem a my jsme absolvovali čtyři zápasy v naší skupině.

Sobota - skupina:

RC Zlín: RC Colmar – 0:14

Do turnaje jsme vstoupili s největším kandidátem na celkové vítězství. Po velmi bojovném utkání, ve kterém jsme dlouho vzdorovali, jsme bohužel prohráli. Nedokázali jsme se vyvarovat našich tradičních chyb s vykrytím prostoru a Francouzi toho dokázali dvakrát využít.

 

RC Zlín: Maďarsko „B“ – 7:5 ( P technická, KPP Juřík )

S mladými Maďary to byl ještě urputnější boj, než v úvodním utkání. První poločas jsme prohráli po boji 5:0. Ve druhé půli jsme zabrali, naše výborná rojová hra dělala soupeři značné problémy. Po úniku byl zastaven Adam Blaha vysokou skládkou metr před brankovištěm a rozhodčí neváhal a přiznal nám pět bodů. Denis Juřík proměnil konverzi a my jsme se ujali vedení, které jsme dokázali udržet.

                                                                      

RC Zlín: RC Zagreb  – 5:7 ( P Jandouš )

Chorvatské, velmi dobře fyzicky i herně vybavené mužstvo jsme dokázali trápit celé utkání. Opět výborná byla naše hra roje a když dokázal Marek Jandouš po rucku uniknout po zavřené straně soupeře, ujali jsme se vedení 5:0. Tento stav jsme dokázali udržet až do samotného závěru utkání. V poslední minutě soupeř dokázal položit také a díky většímu štěstí při kopu po pětce zvítězit.

 

RC Zlín: RC Dragon Brno 0:0

V tomto zápase šlo oběma mužstvům o hodně. Domácí potřebovali zvítězit aby neskončili poslední ve skupině a nám by vítězství a jak se ukázalo později i remíza zaručili účast v nedělní finálové skupině. V tomto utkání jsme byli lepším mužstvem a domácí se ubránili jen díky velkému nasazení a nutno uznat i výborné obraně.

 

Neděle – finále o 1.-6. místo:                                                                               

Ve finálové skupině jsme nastoupili jako jediný zástupce z ČR. V plné nahotě se ukázal vzrůstající rozdíl mezi naším a zahraničním ragby. Je to jistě na zamyšlení pro vedení našeho ragby, nevím jestli je to jiným systémem, ale tato mužstva jsme dokázali v kategorii U13 porážet. Naše mužstvo nedokázalo ani v jednom finálovém zápase skórovat  a jenom díky bojovnosti na hranici obětování našich hráčů nedošlo k výraznému debaklu…

 

RC Zlín: RC Beograd 1 – 0:21

Fyzicky velmi vyspělý soupeř, mnozí hráči vypadali jako dospělí, nám toho moc nedovolil a po zásluze třikrát položil. Díky výbornému kopáči získali i všechny body za konverzi a proto výsledek vypadá divoce. V roji jsme byli celkem vyrovnaným soupeřem, všechny pětky jsme dostali po přenesení hry na útok, kde nás soupeř přečíslil a bez problémů skoroval.

 

RC Zlín: RC Kijev – 0:15

Na Ukrajinské mužstvo jsme narazili na loňském turnaji v Polsku. Lepší organizace hry soupeře rozhodla o naší další porážce. Naše hráče přes to musím pochválit, dokázali soupeře několikrát zastavit až v posledním možném okamžiku a díky tomu jsme se vyhnuli výraznějšímu rozdílu ve skóre.

 

RC Zlín: Maďarsko „A“  – 0:12

Lepší z Maďarských mužstev nás dokázal přehrát a porazit. Obrovský rozdíl byl především ve výborné sehranosti a kreativnosti soupeřova útoku. Naše hráče jsme na to připravili, přes to jsme nedokázali soupeře vždy zastavit a i v posledním vystoupení na turnaji jsme prohráli.

Na turnaji jsme obsadili ve velmi silné mezinárodní konkurenci slušné 6. místo a nezbývá než doufat, že nás naše výkony a nabyté zkušenosti nakopnou a zúročíme je ve zbytku jarní část sezóny.

Nerad někoho chválím, ragby je především kolektivní sport. Přes to si dovolím vyzdvihnout hru obou našich spojek, Marka Jandouše a Denise Juříka. Oba předvedli výborný výkon, organizovali hru a prodali svoje zkušenosti. V útoku dokázal svoje kila a nasazení prodat David Břešťák. Samostatnou jednotkou je potom Honza Kozubík na postu vazače, dřel až do úmoru, soupeři nic nedaroval, škoda že se jeho nasazení nedokázal až na vyjímky nikdo přidat.

 

Sestava RC Zlín:

1. Jakub Krajča, 2. Matěj Soukup, 3. Martin Kovář, 4. Jan Hýža, 5. Adam Blaha 8. Jan Kozubík, 9. Marek Jandouš, 10. Denis Juřík, 11. David Břešťák, 12. Michal Vaculík,

13. Filip Otoupal, 15. David Otoupal

Střídali:

Tomáš Zrník ( mladší žák, první řada ),  Josef Totek ( útok ), David Sluštík ( mladší žák, útok ), Adam Dolanský ( útok ) a Petr Vajďák ( mladší žák, první řada )

Velký dík patří pořádajícímu oddílu RC Dragon BRNO za velmi dobře zorganizovanou akci.

Foto na:

http://souma.rajce.idnes.cz/20140419-20_Rugby_Zlin_U15_v_Brne_na_Dragon_Cup/

 

Miroslav Vacula a Marek Soukup

 

 

 

           

 

Loading...

Aktuality