Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Reprezentace ČR nestačila na Polsko

Reprezentace ČR nestačila na Polsko

1.10.2018

Foto T. NovosádFoto T. Novosád
Foto T. Novosád
Foto T. NovosádFoto T. Novosád
Foto T. Novosád
Foto T. NovosádFoto T. Novosád
Foto T. Novosád
Foto T. NovosádFoto T. Novosád
Foto T. Novosád

V sobotním domácím utkání ve Zlíně ragbisté České republiky prohráli s reprezentací Polska.

Česká republika - Polsko 22:41 (7:24)

Našim hráčům "utekl" úvod utkání - náš soupeř v prvních 30 minutách proměnil trestný kop a položil nám tři pětky včetně všech proměněných konverzí. Až v závěru prvního poločasu snížili naši reprezentanti při početní výhodě za žlutou kartu protlačených maulem zásluhou Hoška a kopu po pětce Forsta na 7:24.

V prvním poločase působili Poláci jistějším dojmem, byli oproti našim rychlejší v útočných akcích a téměř neomylní v obraně.

Druhý poločas již byl z české strany lepší, zvláště když opět Hošek brzy položil pětku (stále ještě v naší početní výhodě) a za dalších deset minut snížil Pantůček trestným kopem na hratelných 15:24. Škoda, že během následujících pěti minut jsme soupeři dovolili znovu odskočit ve skóre po trestném kopu a pětce s konverzí na 15:34.

Po sérii střídání pak cca sedm minut před koncem ještě ukázal pěkný slalom přes více než půlku hřiště náš Forst a položil třetí českou pětku, konverzi proměnil Pantůček - 22:34. Naskytla se nám tak v tu chvíli alespoň šance na zisk dvou bonusových bodů za čtyři položené pětky a zároveň prohru o sedm a méně bodů, avšak dvě minuty před koncem hry skóroval naopak polský tým svou pátou pětkou, navíc s proměněnou konverzí - 22:41.

V utkání tedy vyšla naše reprezentace naprázdno. Napravit výsledkově nepovedený vstup do nového ročníku Europe Trophy budou mít naši borci už 13.10.2018 v Litvě.

Body:

ČR: Hošek 10 (2P), Forst 7 (P, KPP), Pantůček 5 (TK, KPP).

Polsko: Zeszutek 10 (2P), Adamski 9 (TK, 3KPP), Piotrowicz 7 (TK, 2KPP), Jurczyński 5 (P), Gdula 5 (P), Powala-Niedzwiecki 5 (P).

ŽK: Bobryk (Polsko)

Rozhodčí: Gaffikin, Quinn, Carson (všichni Irsko)

Návštěva: 900 diváků

Odkazy na některé další články k utkání: http://www.rugbyunion.cz/cs/article/1364 , http://www.ceskeragby.sportovnilisty.cz/pozice-1-top/ve-zline-bylo-k-videni-ragby-s-deravymi-obranami-cesko-polsko-2241/

 

Opět po pěti letech jsme dostali příležitost pořádat utkání české reprezentace v soutěžním utkání a myslím, že můžeme být spokojeni. Organizace se obešla bez větších problémů, počasí vcelku také vyšlo, takže ke spokojenosti přítomných diváků chyběla už jen výhra domácích :-) .

Daniel Chytil