Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Sedmičkový turnaj Belgrade Winner 7´s

Sedmičkový turnaj Belgrade Winner 7´s

29.6.2018

Soubor:
mozzart-belgrade-winner-results.pdf
Popis:
Výsledky zápasů a konečné pořadí turnaje
Formát:
pdf
Velikost:
337kB
Soubor:
invitation_letter_2018.pdf
Popis:
Historie srbského rugby a další informace
Formát:
pdf
Velikost:
461kB

Ve čtvrtek 14. 6. se vydal sedmičkový tým Rugby Clubu Zlín na turnaj Belgrade Winner do Bělehradu.

Turnaj se v srbské metropoli uskutečnil ke příležitosti oslav sta let od založení srbské rugbyové unie. Příběh zakladatelů srbského rugby je vskutku působivý a můžete se o něm dozvědět v příloze článku.

Ale zpátky k samotné výpravě. Ve čtvrtek v pozdních hodinách dorazil náš tým po vleklé cestě dodávkami do hotelu na nábřeží řeky Sávy, odkud se po rychlém ubytování vydal prozkoumávat krásy Bělehradu. Po návratu z noční procházky se hráči týmu pořádně vyspali a turistika pokračovala i v pátek. Náš tým prošel historické centrum Bělehradu, ve kterém se mimo jiné nachází národní muzeum divadlo nebo parlament.

V sobotu jsme se po dvou dnech plných zážitků přesunuli do samotného dějiště turnaje, Stadionu krále Petra. Turnaje se účastnilo osm týmů ze Srbska, Rumunska, Skotska a Česka.

První hrací den se zlínským sedmičkářům příliš nedařilo. V prvním kole se Zlín utkal se sehraným národním mužstvem Srbska. Zatímco hra Zlínských spíše připomínala patnáctkové rugby v sedmi, Srbové si přihrávali do volných prostor a náš tým přesvědčivě porazili. V utkání se navíc zranil Denis Juřík, což psychice mužstva taktéž nepomohlo. V druhém kole se náš výběr utkal s mužstvem Partizanu Bělehrad. V utkání plném nesportovního chování ze strany Partizanu náš tým těsně podlehl. V posledním sobotním utkání se náš celek střetl se skotskými Heriots. K překvapení všech zúčastněných jsme si vytvořili nápor, který trval téměř pět minut. Nicméně Heriots trpělivě náš tlak ubránili a následně rozjeli svůj ofenzivní koncert. Skotský tým jasně vyhrál. V utkání jsme si vytvořili šance ke skórování, bohužel se nám je nepodařilo proměnit.

Druhý hrací den se nám ani napočtvrté nepodařilo zvítězit, a to když nás porazil rumunský šampion Municipal Galati, nutno však dodat, že i proti takto silnému soupeři jsme se zlepšili a naše hra začala vypadat jako sedmičkové rugby. Zlepšení jsme potvrdili proti našemu dalšímu soupeři, kterým byl Rugby Club Vojvodina. V utkání se skóre přelévalo ze strany na stranu, avšak poslední slovo měl Zlín a na turnaji jsme proti Vojvodině poprvé vyhráli. Po krátké přestávce jsme se střetli s vícemistrem rumunské Superligy Navodari a bohužel opět prohráli. V posledním utkání turnaje jsme si však spravili chuť, když se nám podařilo zvítězit ve vyrovnaném utkání proti Gradskemu klubu Vrsac. Utkání bylo velmi vyrovnané, avšak přemotivovaný soupeř nedokázal uspět v koncovce, kdy mu míč vypadl dopředu, nebo byl jeho útok zastaven zlepšenými skládkami našeho týmu.

Zlín na zahraničním turnaji reprezentovalo družstvo ve složení: David Břešťák, Oto Hejmala, Radek Holba, Josef Hubáček, Denis Juřík, Richard Láník, Jan Smiřický, Daniel Pechal, Daniel Pektor, Ondřej Prokop a Mirko Zemanovič. Na pozici trenéra turnaje byl nominován Michal Chudárek.

Závěrem hodnotím turnaj jako zdařilý. V silné konkurenci se nám podařilo zvítězit ve dvou utkáních a výsledek by byl býval ještě lepší, kdyby nám nechyběly zraněné opory z řad útočníků. Turnaj je cennou zkušeností. Změřili jsme síly s národním týmem, dále s týmem v jehož řadách jsou i profesionálové z galské ligy (Heriots), nebo s rumunskými medailisty Navodari, Galati a obsadili páté místo z osmi. Na turnaji jsme se zlepšovali zápas od zápasu, což je příslibem pro další sedmičkové turnaje. Kromě sportovních a četných společenských zážitků byl turnaj také přínosem pro stmelení kolektivu.

Rugby zdar!

Jan Smiřický