Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > Skvělý úvodní turnaj mladších žáků

Skvělý úvodní turnaj mladších žáků

10.9.2016

Na první regionální turnaj nové sezóny 2016/2017 jsme odjeli s kategoriemi U10 a U12.

U12

Po přechodu staršího ročníku narození 2004 z „loňské“ U12 do U14 nám zůstalo spíše torzo z hráčů ročníku nar. 2005. Bohužel je nedoplnili hráči ročníku 2006, protože tito nám v klubu chybí… I z tohoto důvodu jsem měl jisté obavy z výkonu naší U12, i když v ní zůstali hlavně zkušení hráči. Přes léto a na začátku nového školního roku však přišli nováčci a tým na tomto turnaji doplnili dva také zkušení hráči U10. Moje obavy se tak ukázaly naštěstí liché a hráči obdivuhodně zabojovali!

V turnaji jsme hráli ve skupině A s Havířovem a Olomoucí 1.

Náš první soupeř Havířov přijel v nedostatečném počtu 6 hráčů, tak jsme jim na vzájemný duel půjčili dva naše nováčky a hrálo se v počtu 8 vs 8, tedy o jednoho hráče na každé straně míň. Utkání s Havířovem ale zdaleka nebylo jednoduché a týmy se prakticky po celé utkání přetahovaly o vedení. Až v závěru jsme přece jen soupeři bodově trochu utekli a vyhráli 6:4. Body položili David 3x, Ondra Č. 2x, Adam 1x.

V dalším utkání naší skupiny porazili domácí hráči Olomouce 1 tým Havířova 6:1, a tak následující souboj Zlín – Olomouc 1 byl soubojem o první místo ve skupině A.

Toto utkání jsme začali dobře, když jedinou pětku prvního poločasu položil Tobiáš svým důrazným průnikem přes několik hráčů. Škoda jen, že Tobiáš tento svůj důraz a zdravé naštvání v sobě probudí jen 1-2 za turnaj, místo toho, aby z něho byl stálý „postrach“ soupeřů.

Ve druhém poločase však Olomouc 1 otočila stav na 2:1. Remízu nám zachránil nováček v týmu Tadeáš, který se očividně zlepšoval zápas od zápasu. Souboj tedy neměl vítěze, výsledek 2:2 byl vcelku spravedlivý. Body ZL: Tobiáš a Tadeáš.

Díky horšímu skóre jsme obsadili druhé místo v naší skupině a v boji o pořadí nás čekal druhý tým skupiny B Dragon Brno. Ten v utkání měl navrch, vedl 2:0, pak ale opět ukázal svou světlou stránku Tobiáš a průnikem snížil na na 2:1. Dragon nám však postupně utekl až na 5:2 a vypadalo to, že je po zápase. Ale ani za nepříznivého stavu Zlíňáci nesložili zbraně a bojovali až do konce. Minutu před koncem jsme snižovali už na 5:4 a z výkopu po pětce jsme se zmocnili míče, po několika fázích a přihrávkách jsme vyrovnali na 5:5 a rozhodčí ukončil utkání. Body ZL: Tobiáš, Adam 2x, David 2x.

V turnaji jsme tedy jednou vyhráli a dvakrát remizovali a předváděli jsme slušnou hru. Samozřejmě výkon nebyl úplně ideální, ještě musíme zapracovat na rychlejším čištění rucků, kde jsme pár svých míčů ztratili. Nejlépe dnes rucky čistil Adam, kterému turnaj vyšel báječně, hrál s chutí a položil několik důležitých pětek. Skvělé výkony ale podali i další naši hráči – jako štírek se kolem mlýna několikrát prosmýkla naše mlýnovka David, který i skvěle skládal stejně jako Ondra Č. nebo Martin. Ale své si uhráli i ostatní hráči včetně nováčků hledajících postupně svůj herní projev.

Naše sestava U12 v turnaji v Olomouci: Adam Kudělka, David Štourač, Filip Gajdošík, Jakub Číž, Martin Ondroušek, Ondra Číž, Ondra Doležel, Robin Kolínek, Tadeáš Vyvlečka, Tobiáš Pátik, Tomáš Přibyl.

Dan Chytil

Famózní vstup do sezóny U10!

Sladké ovoce letní přípravy sklízela U10-ka na prvním turnaji v Olomouci.
Díky rozšířené členské základně jsme mohli ostřílenými hráči Adamem a Kubou posílit oslabenou U12-ku a do vlastních zápasů postavili tým složený z tradičních opor a nováčků zároveň. Sestava se ukázala velice funkční a v průběhu turnaje nasázela soupeřům ve 3 zápasech celkem 17 pětek, zatímco sama inkasovala pouhé 3. Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za nasazení a bojovnost. Jejich hra netrpěla žádnými většími nešvary - dařilo se nám pronikat obranou, čistit míče v racích, získávat míče ve skrumážích, udržet koncentraci a tempo hry, dobře skládat, být rychle na míči a vyvíjet tlak na soupeře .... zkrátka obdiv diváků i rozhodčích, který děcka sklidily za svůj výkon byl naprosto zasloužený.
V prvním zápase jsme nastoupili proti Havířovu. V emotivně vypjaté atmosféře se soupeř více koncentroval na výkon rozhodčího než vlastní hru a dostával jednu pětku za druhou. Naši hráči se dostali do herní pohody a převálcovali Havířováky 9:0. Ve druhém utkání jsme narazili na zkušenějšího protivníka - tým Dragon A. Našim dětem se podařilo navázat na povedený výkon z prvního zápasu a dostali se do vedení 3:0. Ještě před koncem prvního poločasu však soupeř zabral a dvěma pětkami kontroval. Do druhého poločasu však nastoupili Zlíňáci s větším nasazením a 2 pětkami si pojistili postup do boje o první místo v turnaji. V něm se utkali v dramatickém souboji s domácí Olomoucí. Silná podpora domácího publika tlačila olomoucké hráče vpřed a ujali se vedení 1:0. S tím se naši nehodlali smířit. Odvážnými průniky Mikuláš  a Bart otočili vývoj zápasu a Beáta na závěr korunovala triumf Zlína v turnaji.
Nejlepším hráčem turnaje jsme vyhlásili Mikuláše Horského. Na postu mlýnové spojky byl opravdu u mnoha míčů první, statečně napadal soupeře v zárodku protiútoků a svým příkladem strhával tým k potřebnému výkonu. Ale dařilo se opravdu všem - Ferda, Bart a Beáta motali svými rychlými výpady protihráčům hlavy a také perfektně skládali, Karolína statečně bojovala o míče ve skrumážích a mnoho jich vyhrála, nováček Kuba si dokonce položil, Pavel se obdivuhodně odvážně zapojoval do skrumáží a svým tlakem posunoval náš tým kupředu, Barbora se na prvním turnaji velmi rychle zorientovala a třikrát byla blízko položení, Ondra si našel své místo a také srdnatě bránil. Shane měl také svou premiéru, ale počínal si jako dlouhodobý hráč týmu. Zkrátka nám děti udělali obrovskou radost. Díky moc.
Zlín:Havířov 9:0, Zlín:Dragon 5:2, Zlín:Olomuc 3:1.
Pětky: Beáta 6, Bart 5, Mikuláš 3, Ferda 2, Kuba 1

Sestava U10: Mikuláš Horský, Ferdinand Váňa, Shane Albert, Ondřej Milínek, Barbora Milínková, Jakub Janík, Pavel Doležel, Bart Bouc, Karolína Šenková, Beáta Dittrichová.

V týmu "Barbarians" U8 nastoupil i náš nejmenší účastník na turnaji Gabriel Dittrich.


Díky a Rugby Zdar na dalším turnaji.
Rudolf Dittrich

 

 

Loading...

Aktuality