Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Skvělý vstup starších žáků do sezóny

Skvělý vstup starších žáků do sezóny

10.9.2018

Ilustrační fotoIlustrační foto
Ilustrační foto

Starší žáci RC Zlín U14 ve svém prvním utkání nové sezóny předvedli parádní výkon a vysoko porazili JIMI RC Vyškov.

RC Zlín – JIMI RC Vyškov  70:26 (34:7).

První kolo Oblastního přeboru Moravy U14 bylo stanoveno Komisí mládeže ČSRU již na první víkend nového školního roku To asi dosti ovlivnilo sestavu našeho soupeře, který přijel k utkání jen s deseti hráči a dle slov vyškovských trenérů bez svých největších opor. Avšak ani náš tým nebyl zcela kompletní a historie se neptá… Po dohodě trenérů jsme tedy hráli 10 vs 10 (má se hrát 13 vs 13).

Po odchodu hráčů silného staršího ročníku narození 2004 do kategorie kadetů jsem byl sám zvědavý, jak se naši žáci vypořádají s novou výzvou.

A nutno říct, že první utkání zvládli báječně.

V utkání jsme se ujali vedení ve 4´ po pětce Ondry Číže. V 7´ však Vyškov také položil a navíc proměnil kop po pětce – 5:7. Toto vedení soupeře však trvalo jen 3 minuty, kdy opět položil Ondra Číž, který se dostal k míči po vyhraném mlýnu Vyškova. Od té doby už jsme měli hru víceméně pod kontrolou a postupně navyšovali skóre.

Až za stavu 46:7 jsme dostali v průběhu dvou minut dvě pětky – jednu po pěkném prokopu míče naší obranou, doběhnutí a položení vyškovským hráčem, druhou po nesložení 1 vs 1 v obranné linii. Avšak naši starší žáci opět zabrali a kontrovali dalšími pětkami.

Nakonec rozhodčí napočítal konečné skóre 70:26, poměr pětek 12:4.

Naše U14 převyšovala soupeře v roji i v útoku. Získávali jsme i soupeřovy mlýny a naši útočníci dokázali proniknout vyškovskou obranou. K vidění byla i naše pětka po pěkném přenesení hry přihrávkami do volného prostoru na křídle, což potěšilo především nás trenéry. V utkání jsme se dočkali i několika hattricků, o které se postarali Ondra Číž (ten položil dokonce 4x), Filip Gajdošík a David Štourač.

Avšak nesmíme usnout na vavřínech – dostali jsme čtyři pětky, z nichž tři byly po nesložení soupeře jeden na jednoho. To se nám proti silnějšímu soupeři může vymstít!

Body ZL: Číž 24 (4P, 2KPP), Gajdošík 15 (3P), Štourač 15 (3P), Dubský 5 (P), Vyvlečka 6 (3KPP), Koutný 5 (P).

Sestava RC Zlín: Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondřej Doležel, Filip Gajdošík, Jan Šperka, David Štourač ©, Ondřej Číž, Adam Dubský, Barbora Milinková, Tadeáš Vyvlečka.

 Střídali: Jáchym Koutný, Onřej Milink, Veronika Jandoušová.

Už tuto neděli 16.9.2018 čeká naši U14 další domácí utkání proti Olomouci. Výkop bude v 11 hodin.

Dan Chytil