Adam s míčem.
Zdvojená skládka.Zdvojená skládka.
Zdvojená skládka.

Starší žáci U14 vezou cenné vítězství z Olomouce.

V neděli 8.10.2017 odjelo k utkání, které můžeme považovat za malé „derby“, 15 hráčů:

Číž Ondřej, Dittrich Tomáš, Doležel Ondřej, Dubský Adam, Gajdošík Filip, Jurásek Matyáš Filip, Kolínek Robin, Landt Daniel, Macháň Marek ,Milinková Barbora, Ponížil Marek, Sláčík Jakub, Štourač David, Váňa Albert, Vyvlečka Tadeáš.

Domácí Olomouc měla k dispozici 12 hráčů, takže se trenéři dohodli na počtu hráčů 12 vs 12.

Hned z úvodního výkopu domácích jsme po zpracování míče a jedné přihrávce položili pětku – sólo mezi neskládajícími hráči soupeře podnikl Dan Landt, kop po pětce přidal Albert Váňa. Po pěti minutách hry jsme pro změnu nedostatečně skládali my, když se olomoučtí vždy vysmekli z držení a položili pětku.

V 9´ naši hráči rozehrávali trestný kop cca 8m před brankovištěm Olomouce, míč dostal opět s chutí hrající Dan a opět prošel asi přes tři hráče soupeře ke své druhé pětce – stav 5:12. Za dalších 6 minut jsme zahráli nejhezčí akci utkání, když náš útok přenesl míč po mlýnu přihrávkami až na rozběhnuté křídlo Marka Ponížila, kterého už soupeř nezastavil – 5:17. Tři minuty před poločasem jsme se bránili tlaku domácích a provedli jsme osvobozující odkop, který i naši hráči následovali. Ale soupeře, který chytl míč nedokázali naši zastavit „díky“ špatnému skládání za vršek místo za nohy. Olomoučtí tak dotáhli akci až k položení a stanovili poločasový stav na 10:17.

V 6´ druhého poločasu Olomouc stáhla náš náskok na pouhé dva body, když protlačili svůj maul prakticky až z 22m do brankoviště. Naši hráči se nedostatečně navázali do malu, aby zastavili postup soupeře. Toto naše zaváhání vedlo k průběžnému stavu 15:17. Domácí pochopitelně vycítili šanci na zvrat v utkání a hra byla v těchto fázích vyrovnaná. Naši však docela slušně bránili, zvláště urostlého tahouna Olomouce Olivera Kašpara dokázali eliminovat, když správně skládali. To dokázal jednou i David Štourač, který je téměř o hlavu menší než Oliver, ale chycením tohoto hráče za nohy mu nedal šanci postupovat.

Asi 12 minut před koncem utkání jsme opět dokázali položit pětku, když po obranném odkopu z vlastní 22m následovali zlínští míč a Dan Landt si ho pokopl až do brankoviště, kde ho přiklepl – 15:22.

V poslední minutě však unikal olomoucký Oliver z půlky hřiště již za naší obranou, ale v poslední chvíli ho zezadu dostihl a složil opět Dan, kterého i sami hráči Zlína „pasovali“ na nejlepšího hráče utkání.

Skvělý kolektivní výkon však podali všichni naši hráči a bojovností uhájili vítězství v tomto vyrovnaném utkání.

Doufejme, že tato výhra opět povzbudí naše starší žáky a podají obdobný výkon i v následujícím domácím utkání tuto neděli 15.10.2017 ve 12 hodin proti ostravským Mariánským Horám.