Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Starší žáci U14 nestačili na Dragon

Starší žáci U14 nestačili na Dragon

14.4.2019

V neděli 14.4.2019 nastoupili naši starší žáci konečně k domácímu utkání. Přivítali tým RC Dragon Brno.

RC Zlín U14 měl k dispozici 15 hráčů: Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondra Doležel, Matěj Jaroněk, Jakub Číž, Filip Gajdošík, David Štourač (c), Beáta Dittrichová, Jáchym Koutný, Bára Milinková, Ondra Číž, Antonie Ocean Neho, Tadeáš Vyvlečka, Ondra Milink, Honza Šperka.

Náš soupeř v předchozích dvou kolech vcelku snadno porazil venku Olomouc a doma Vyškov. Dragon má hru postavenou především na rojové hře díky svým velmi urostlým hochům, které je těžké zastavit. Nutno však říct, že jsou dobře sehraní a dobře čistí rucky, čímž vyhrávají i soupeřovy skrumáže.

V prvním poločase jsme od Dragonu obdrželi celkem tři pětky s proměněnými konverzemi a jedním trestným kopem navrch. Dokázali jsme položit jednou zásluhou Filipa Gajdošíka po získaném autu soupeře a následných 2-3 ruckách. Poločas tedy 5:24.

Ve druhém poločase přidal další naši pětku po pěkné herní sekvenci opět Filip Gajdošík a snížili jsme na přijatelných 10:24. Následovaly však další dvě pětky soupeře a odskočení na 10:36. Naše snížení přišlo po rozehraném trestném kopu a několika fázích rojové hry, když do brankoviště pronikl Jakub Číž. KPP proměnil Tadeáš Vyvlečka – 17:36. Do konce utkání zbývalo asi pět minut a naši hráči měli odhodlání ještě duel zkorigovat. Opak však byl pravdou, do konce jsme dostali ještě tři pětky, všechny víceméně po sólech soupeřových důrazných hráčů a našem nesložení hráče v zárodku akce (dvě z nich byly vždy po našem výkopu z půlky).

RC Zlín – RC Dragon Brno 17:55 (5:24).

Pětky 3:8.

Body ZL: Filip Gajdošík 10 (2P), Jakub Číž 5 (P), Tadeáš Vyvlečka 2 (KPP).

Naši starší žáci bojovali a snažili se hrát kolektivně. Soupeř však byl důraznější ve skrumážích a my jsme pak nedokázali zastavit soupeřovy těžkotonážní hráče… Přesto si však myslím, že jsme podali pěkný výkon a hráče chválím!

Tímto zápasem skončila základní skupina B1 Morava a nyní následuje nadstavbová část, ve které se mají střetnout moravské týmy s českými. Hrát by se mělo v neděli 28.4.2019, ale ve stejném víkendu se zúčastníme mezinárodního turnaje Dragon cup, takže tato kolize termínu se bude muset ještě dořešit…