Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Starší žáci U14 vyhráli i se Spartou

Starší žáci U14 vyhráli i se Spartou

27.5.2018

V utkání o konečné deváté místo v České republice naše U14 otočila vývoj domácího utkání se Spartou a dokázala vyhrát!

RC Zlín – RC Sparta Praha 26:22 (12:17).

Už při nástupu k utkání vzbuzovali urostlí, někteří až „přerostlí“, hráči Sparty respekt, ale naše hráče jsme uklidňovali, že to samo o sobě ještě nic neznamená. S úvodním hvizdem rozhodčího Kohouta začalo pršet, což vydrželo prakticky po celou dobu hry. Utkání ( 2x 25´) bylo od samého začátku vyrovnané, první cca čtyři minuty se odehrávaly na naší polovině hřiště. Pak se nám podařilo přesunout hru k soupeři a v 5.minutě po autu a asi dvou ruckách jsme rozehráli na útok a zadák Dan Landt položil úvodní pětku. S kopem po pětce Alberta Váni - 7:0. V 9.minutě však soupeř vyrovnal pětkou a konverzí na 7:7 po úspěšném rucku v naší 22m a rozehrávkou na útočnou linii. Tady jsme bohužel trochu zklamali minutými skládkami v obraně 1 vs 1. Podobné situace se opakovaly 16.minutě, kdy jsme opět „neodskládali“ sparťanský útok do křídla – 7:12 a ještě v 19.minutě po rucku na naší polovině hřiště a opět po minuté skládce tříčtvrtky – soupeř nám utekl na 7:17. Ve 22.minutě se naštěstí blýskl individuálním technickým kouskem Tomáš Dittrich, když si po mlýnu těsně za hranicí útočné 22m pokopl míč po zemi mezi soupeřovými útočníky, míč doběhl, chytil a položil. Snížili jsme tak na 12:17. Ve zbytku poločasu jsme se však úporně bránili atakům Sparty v blízkosti našeho brankoviště.

Po přestávce nám vyšel vstup do 2.poločasu a po mlýnu a dalším rucku zhruba na půlce hřiště, dokázal utéct soupeři agilní zadák Dan Landt a pětkou vyrovnal na 17:17. No a díky úspěšné konverzi Albyho Váni se ujala naše U14 vedení 19:17. Ve 30.minutě se znova blýskl sólem Dan Landt, když dostal přihrávku ještě na naší půlce, ale dokázal prokličkovat až do brankoviště. I s Albyho kopem po pětce 26:17. Do konce však stále chybělo asi dvacet minut a Sparta v žádném případě utkání „nezabalila“. Naopak začala být stále důraznější při svých útocích a Zlíňáci museli být při bránění pořád ve střehu. Dařilo se to cca dalších 17 minut, potom se však pravé křídlo Sparty dokázalo vymanit snad ze tří čtyř nedůsledných sevření našimi hráči a uniklo až pod háčko – 26:22. Konverzi z tutové pozice však sparťanský kopáč minul… Poslední tři minuty byly hotové nervy, když Sparta dorážela na naše brankoviště. Snad v poslední akci utkání měl soupeř výhodu trestného kopu asi na 22m proti háčku, ale kop na bránu by stejně nic neřešil. A po rozehrávce při závěrečném útoku se hráč Sparty dopustil předhozu a rozhodčí ukončil hru!

Sestava ZL: Gajdošík, Jurásek, Macháň, Kršák, Váňa, Kadlec, Štourač ©, Číž, Sláčík, Dittrich, Ponížil, Jandoušová, Landt.

Střídali: Doležel, Přibyl, Vyoral, Milinková. Do hry nakonec ve vypjatém utkání nezasáhli: Neho, Pátík.

Body ZL: Landt 15 (3P), Váňa 6 (3KPP), Dittrich 5 (P).

Pětky: 4:4

Rozhočí: V. Kohout

Starší žáci RC Zlín si svou vůlí vybojovali vítězství i v tomto posledním utkání patnáctkové (resp. třináctkové) části a ukázali, že v sobě mají potenciál. Na jaře ze šesti soutěžních zápasů vyhráli pět, jen v jednom s Bystrcí odešli poraženi, ale po skvělém výkonu. Ukázalo se, že bylo dobrým krokem se přihlásit „jen“ do Moravské ligy, poněvadž v celostátní hrály mnohem vyspělejší týmy a případné prohry by mohly být stresující… Naše U14 tedy obsadila konečné 9.místo z 15 týmů, které ve všech soutěžích U14 letos hrály. Nyní nás čeká snad ještě pár sedmičkových turnajů a možná ještě nějaké přátelské utkání (Vyškov, Bystrc?).

Děkujeme tedy všem starším žákům za hojnou účast na trénincích, za bojovnost a výkony při všech utkáních a samozřejmě všem rodičům a příbuzným za podporu po celou sezónu – DÍKY !!!

Tréninky však stále pokračují v rytmu ÚTERÝ – ČTVRTEK – PÁTEK.