Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Světovému ragby opět vládne útoková spojka All Blacks

Světovému ragby opět vládne útoková spojka All Blacks

28.11.2017

V dresu Nového Zélandu zaměstnává obrany nejlepších světových týmů a své Wellington Hurricanes dovedl minulý rok k triumfu v Super Ragby. Šestadvacetiletý Bauden Barrett si o víkendu převzal cenu pro nejlepšího hráče planety za rok 2017 a navázal tak na své loňské prvenství. Svého krajana následovala Portia Woodman, která zvítězila v ženské kategorii.

Ocenění se letos udělovala v Monaku pod patronací monacké kněžny Charlene. Nejlepším týmem roku se stalo družstvo novozélandských žen, které v tomto roce vyhrálo ženský světový pohár pořádaný v Irsku. Práce v čele anglické reprezentace se vyplatila Australanovi Eddiemu Jonesovi, stal se trenérem roku. Jeho Red Roses z posledních pětadvaceti zápasů prohrály pouze jednou, letos v březnu s Irskem. Kouč se netají svými úmysly vyhrát nadcházející mistrovství světa v Japonsku, v zemi jejíž národní tým vedl před Anglií a zapsal se do historie, když Japonci porazili na světovém šampionátu 2015 Jihoafrickou republiku.

Anglická stopa je i v kategorii o nejlepší položení roku. Argentincům se takto podařilo skórovat v červnu při anglické tour na jižní polokouli. Autorem pětky a vítězem kategorie je zadák Los Pumas Joaquin Tuculet. Sedmičkovým hráčem roku byl vyhlášen Američan Perry Baker. Dlouhonohý atlet patří k nejrychlejším ragbistům světa a na Olympijských hrách v Riu dokázal položit i proti zlatým medailistům z Fidži.

Odkazy na videa některých oceněných pod fotografií. 

Úplný přehled oceněných pro rok 2017:

 Hráč roku - Beauden Barrett, Nový Zéland

 Hráčka roku - Portia Woodman, Nový Zéland

 Tým roku - ženský národní tým, Nový Zéland

 Trenér roku - Eddie Jones, Anglie

 Rozhodčí roku - Joy Neville, Irsko

 Položení roku - Joaquin Tuculet, Argentina

 

 Objev roku - Rieko Ioane, Nový Zéland

 Hráč roku (rugby 7s) - Perry Baker, USA

 Hráčka roku (rugby 7s) - Michaella Blyde, Nový Zéland

 IRPA Zvláštní ocenění - Rachael Burford, Anglie a Richie McCaw, Nový Zéland

 Cena za charakter - Eduardo "Coco" Oderigo, Argentina

 Cena Vernona Pugha za vynikající služby - Marcel Martin, Francie

 

 

(jan)