Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > Turnaj U15 v Havířově

Turnaj U15 v Havířově

14.10.2013

V neděli 13. října 2013 jsme odcestovali do Havířova na přebor Moravy starších žáků, který byl současně Pohárem Edy Vaníčka jednoho ze zakladatelů Havířovského ragby. Mikrobus nám byl tentokrát malý, po té, co se uzdravil Marek Jandouš jelo 16 hráčů, z toho byli tři mladší žáci, ti všichni podali velmi dobrý výkon.

 

Turnaji přálo počasí, na toto roční období až nezvykle teplé. V turnaji startovalo pět mužstev, z toho brněnská Bystrc mimo soutěž. Dva úvodní zápasy jsme prohráli, vždy o pětku, v posledním utkání jsme výrazně přehráli brněnský Dragon.

 

Naše výsledky:

 

RC Zlín – RC Havířov 12:17

body za RCZ – Krajča 5 ( P ),  Kozubík 5 ( P ) a Denis Juřík 2 ( KPP )

Do turnaje jsme vstoupili proti silnému a neoblíbenému Havířovu. Ze zápasu jsme měli celkem obavy, výrazný neúspěch nás mohl rozhodit. To se naštěstí nestalo, naši hráči se soustředili a nebýt nedůslednosti v čištění rucků, mohli jsme utkání zdramatizovat. Všechny tři pětky jsme dostali po nevyčištění právě této herní situace, přes to, že to trénujeme na každém tréninku.

 

RC Zlín – RC JIMI Vyškov 0:7

Silný Vyškov, disponující herně i fyzicky dobře vybavenými hráči jsme tentokrát dokázali potrápit. Škoda, že jsme nedokázali dotáhnout některou z našich dobře rozehraných akcí do konce, výsledek mohl být jiný. Hráči si vzali k srdci naše výtky a tentokrát velmi dobře bránili a také se zlepšilo čištění rucků. V tomto zápase se nám zranila útoková spojka Denis Juřík.

 

RC Zlín – RC Dragon Brno 33:7

body za RCZ – Šůstek  13 ( P a 4xKPP ), Kozubík 10 ( 2xP ), Sluštík 5 ( P ),  Kovář 5 ( P )

V našem posledním zápase jsme dokázali výrazně porazit mužstvo se kterým se nám celý podzim nedařilo. Na přání trenérů soupeře se hrály mlýny bez tlaku a proto jsme mírně přeházeli sestavu. Na místě zraněného Denise Juříka nastoupil Michal Vaculík a na vnitřní tříčtvrtku urostlý David Břešťák. Hráli jsme dobře, hráči konečně plnili naše pokyny. První pětku v kariéře položil díky svým fyzickým schopnostem Martin Kovář, velmi dobře kopal Jožka Šůstek, proměnil čtyři konverze ze čtyř.

 

Příští neděli 20. Října se koná závěrečný podzimní turnaj na hřišti našeho klubu na Stadionu Mládeže, přijďte nás podpořit !

 

Sestava RC Zlín:

1. Martin Kovář, 2. Matěj Soukup, 3. David Břešťák, 4. Jan Hýža, 5. Jakub Krajča 8. Jan Kozubík, 9. Marek Jandouš, 10. Denis Juřík, 11. Michal Vaculík, 12. Martin Vyoral,

13. Adam Dolanský, 15. Josef Šůstek,

 

Střídali:

Daniel Mrlík ( mladší žák, druhá řada ), David Sluštík ( mladší žák, křídlo ), Tomáš Zrník ( mladší žák, první řada ) a Patrik Šišmiš ( první řada )

 

Miroslav VACULA

Loading...

Aktuality