Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > U12 předvedli na PYRF ofenzivní ragby

U12 předvedli na PYRF ofenzivní ragby

10.4.2018 U12 – PRAGUE YOUTH RUGBY FESTIVAL

Náš tým U12 se ve své první sezóně v této kategorii zúčastnil mezinárodního turnaje PYRF, týden před začátkem běžné části turnajové sezony.

Do Prahy nás vlakem cestovalo devatenáct včetně čtyř dospělých již v pátek odpoledne a po devatenácté hodině jsme byli v hotelu. Večer jsme ještě stihli menší prohlídku Malé strany a Karlova mostu.

V sobotu ráno jsme v klidu a vydatně posnídali a následoval přesun na hřiště do Petrovic. Čekal nás celodenní turnaj za slunečného počasí a příjemných 20 stupňů C.

Náš tým:

Alex Bruštík, Šimon Čepický, Kuba Číž, Beata Dittrichová, Pavel Doležel, Mikuláš Horský, David Ingr, Marek Jaroněk, Matěj Jaroněk, Bára Milinková, Ondra Milink, Honza Šperka, Pepíno Trchalík, Ferda Váňa a Vojta Zuzaník.

Trenéři: Kuba Michálek, Dušan Krajčovič a Jirka Váňa.

Turnaj byl rozdělen do šesti základních skupin po pěti týmech, ze kterých se postupovalo do tří skupin o umístění:         A. o 1-10 místo           B. o 11-20 místo         C. o 21-30 místo

 

Hrací doba byla 1x 7 min, takže v utkání bylo  málo času napravit chyby.

Základní skupina:       

RK Petrovice B

RC Slavia A

Klub Sportowny Budowlani

RG Heidelberg

RC Zlín

RC Zlín – RK Petrovice       8 : 0

Naše žlutá vtrhla do zápasu sebevědomě a s cílem dosáhnout co nejlepšího skóre, které mohlo rozhodovat o postupu do další fáze turnaje. To se nám skvěle podařilo a za 7 min. jsme dokázali 8x položit. Dařilo se nám pronikat po obou křídlech i středem hřiště. Na křídlech skórovali – 3x Mikuláš, skvěle podporovaný Kubou a 1x Alex po přihrávce od Šimona. Pro další pětky jsme vyslali Kubu 2x a po jedné pětce Beatu a Ferdinanda.

RC Zlín – Budowlani           1 : 1

Ve druhém zápasu došlo na střet dvou pojetí hry. Soupeř z Polska hrál dobrou defenzivu a náš tým zase ofenzivu. V průběhu zápasu se bojovalo o střed hřiště a nedařilo se nám hru roztáhnout do křídel. Když se hra přelila na naši polovinu, jeden urostlý hráč se rozběhl a dvěma našim bránícím se ho nepodařilo účinně zastavit 0:1. Naše útočné pojetí hry, ale přineslo úspěch. Rychlou rozehrávkou trestného kopu, po které soupeř nestihl couvnout o 10 m, jsme získali další trestný kop 10 m před brankovištěm. Po rozehrání dostal Kuba míč a vletěl do pětkoviště a srovnal na 1:1. Ve zbytku zápasu se nám už obrat dokonat nepodařilo.

RC Zlín – Slavia Praha A    0 : 3

Zápas pravdy jsme nezačali dobře a nechali jsme slávisty tvořit hru. Plně se projevila naše slabina, disciplína v obranné hře a proto jsme brzy inkasovali, 0:1. Soupeře vedení povzbudilo a naše hra začala být trochu chaotická. Vedlo to k další inkasované pětce 0:2. Úplně v závěru utkání kopl soupeř míč až do našeho pětkoviště, kde jsme míč přiklepli, následoval mlýn blízko naší brankové čáry. Mlýn měl patřit nám, omylem však bylo vhazování přisouzeno Slavii a ta toho prostřednictvím dosti vysokého hráče dokázala využít a uzavřít na konečných 0:3 – zápas byl ukončen.  

RC Zlín – RG Heidelberg    4 : 0

Prohru jsme hodili za hlavu, postup do finálové skupiny o 1. - 10. místo ještě nebyl ztracen a tak jsme se soustředili na poslední zápas v základní skupině. Německý tým jsme si prohlédli v jejich předchozím zápasu a nastoupili jsme odhodláni vyhrát. Opět se nám dařilo najít hráče na křídle, tentokrát Pepína, který dosprintoval pro první pětku, 1:0. Hra se nám dařila i středem pole a tak druhou pětku po kombinaci s ostatními přidal Kuba Číž, 2:0. Dále byl na půlce soupeře odpískán trestný kop pro nás, Ferda ho rychle rozehrál – soupeř nestihl couvnout o 10m, takže byl poté Vykázán na vlastní brankovou čáru. Po dalším rozehrání Ferda našel Beatu, která proklouzla do brankoviště a skórovala, 3:0. Poslední pětku tohoto zápasu jsme dosáhli po rozehrávce ze mlýna, do běhu dostal míč Kuba a už ho nikdo nezastavil, 4:0.

Základní skupina - rekapitulace: po započtení všech zápasů, nám zůstal v ruce černý Petr, o jeden bod nás na postupovém místě předběhli Poláci, kteří dokázali remizovat se Slávií 0:0 a s námi 1:1 a to rozhodlo. Takže dobře bránit má své výhody... Nakonec se ukázalo, že tým z Polska do A skupiny také nepostoupil, kvůli nízkému skóre a nakonec obsadil v naší skupině celkově 14místo.

Skupina B o 11. - 20. místo:

Skupina A nám sice těsně unikla, ale na další zápasy jsme se těšili a rozhodně jsme trvali na co nejlepším umístění ve skupině B.

RC Zlín - Tatra Smíchov B             3 : 0

První zápas jsme zvládli, soupeře jsme udrželi od našeho pětkoviště a tvořili jsme hru. Po rychlé akci, kterou rozběhla Beata - našla přihrávkou Báru a ta skórovala, 1:0. Dál překřížil soupeřovu obranu vždy sprintující Mikuláš a dotáhl svou akci do pětkoviště, 2:0. Po naší kombinaci a několika dobře uhraných míčích v rucku, doběhla pro třetí pětku opět Bára, 3:0.

RC Zlín – Veltener RC Empor 69 / Stahl              2 : 1

Honosně znějící jméno německého soupeře nám nenahnalo strach, naopak jsme mladé Němce před začátkem utkání postrašili našim hromovým rugbyovým pokřikem (vedeným Beatou). 1:0 – na půlící čáře se dostal do šance Ondra, předvedl parádní sprint po levé straně a nikdo ho už nechytl... Na 2:0 jsme skórovali po rozehrání trestného kopu –  přihrávku od mlýnovky dostal do běhu Kuba a nekompromisně položil. Blížil se konec zápasu a po nepozornosti v obraně jsme soupeře nechali výsledek korigovat, 2:1.

RC Zlín – Tatra Barbarians            2 : 0

Byl to docela drsný zápas ve velkém tempu a bojovalo se o každý metr, pískem sypaného trávníku. Na polovině hřiště jsme rozehrávali mlýn a to tak úspěšně, že Kuba převzal v běhu přihrávku a zastavil se až v pětkovišti Tatry, 1:0. Tatra se nevzdávala a snažila se vyrovnat. Právě když nás zatlačili na naši polovinu a stupňovali tlak, zapomněli na obranu – zmocnili jsme se míče, přehráli na Kubu a tomu se soupeř už jen díval na záda... 2:0.

RC Zlín – Babice Boys         2 : 1

Poslední zápas na turnaji, byl také velmi vyrovnaný a bojovný. Dá se říct, že pro soupeře i pro nás šokující – pro nás příjemně. V první krásné akci se po pěkné souhře zaskvěl Pavel – náš rojník a pracant ve středu hřiště, šel pro pětku jako kanec, 1:0. Soupeř byl ale nebezpečný a dokázal odpovědět a vyrovnal 1:1. Na konci hrací doby, ale přišla šance, zahrávali jsme aut na půli soupeře. Ve skutečnosti to nebyl aut, ale signál F. - B. Celý turnaj nám tento signál nevycházel ideálně. Byla to poslední akce zápasu a vydařila se skvěle. Ferda přehodil všechny hráče na rozběhnutou Beatu, která míč dostala přímo do náruče a krátkým sprintem, nikým nerušena položila překvapeným protihráčům vítěznou pětku!

Na turnaji jsme obsadili celkově 12. místo za týmem Říčan B, které vyhrály souběžnou skupinu o umístění, ale dosáhli lepšího skóre.  

Celková bilance naší U12 na turnaji: 1x prohra, 1x remíza, 6x vítězství

 

Skóre: základní skupina: 13 : 4          skup. o umístění: 9 : 2           celkem: 22 : 6

Resumé: máme ofenzivní tým! Zlepšíme obranu a bude to ok!

Poděkování: jako doprovod z řad rodičů a zároveň fotografce – Martině Doleželové!!! A dalším rodičům, kteří dovezli dresy, jablka a starali se o zázemí  – Marcele a Otovi Milinkovým !!!

 

Jirka Váňa