Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > U12 – skvělý turnaj „Zlín 21“

U12 – skvělý turnaj „Zlín 21“

8.10.2018

Za finanční podpory Statutárního města Zlín a Zlínského kraje se ve Zlíně uskutečnil další turnaj mladších žáků nazvaný Zlín 21.

Do Zlína vyslaly své týmy všechny kluby z Moravy, a tak jsme mohli na hřišti sledovat čtyři družstva nejmladších ragbistů v kategorii U8, šest týmů v kategorii U10 a dokonce 12 týmů v kategorii U12. Celkem to bylo 230 dětí, které si za slunečného počasí užívaly krásné hry zvané RUGBY.

I když výsledky nejsou důležité, zde jsou postřehy trenérů:

Na domácím turnaji naše U12 zazářila. Náš tým se opět sešel v silné sestavě a navíc obohacen o čtyři nově příchozí kluky.

Sestava: Bart Bouc, Kuba Číž, Beata Dittrichová, Ferda Váňa, Pepa Trchalík, Pavel Doležel,Vojta Zuzaník, Ondra Milink, David Ingr, Dominik Stehlík, Vojta Kuna, Kristian Leach, Petr Pochopeň a Martin.

Na domácí turnaj se všichni těšili a chtěli předvést týmovou a kombinační hru. To se od prvního zápasu dařilo. Skvělá hra a radost z ní se během turnaje stupňovaly a vyvrcholily jednoznačným ovládnutím finálového zápasu.

Během dvou tréninků (čtvrtek a pátek) jsme zapracovali na plynulosti hry, podpoře, založení rucku a také zapojení nových kluků do hry. To vše se nám zúročilo a předvedli jsme fantastické rugby. Všechny zápasy jsme zvládli s nulou na konci a turnaj jsme zakončili ve finále výsledkem 8:0.

Kombinační a útočná hra, kterou jsme předváděli, se zobrazila v celkem 30 výkřicích – hurá, jó, uáá … ...celkové skóre na turnaji totiž bylo: 30:0.

Naši svěřenci nám na domácím turnaji udělali ohromnou radost, tím jak dokázali držet pohromadě a s jakou radostí a zápalem odehráli všechny zápasy. Navzdory výsledkům tam měli i horké chvilky, s kterými se dokázali vyrovnat, nic nedostali zadarmo. To se jim bude určitě v životě hodit.

Věříme, že jim tento zápal vydrží a přenesou ho do tréninkové nasazení, ať se herně posuneme ještě dál.

Rugby zdar!

Trenéři U12 – Martin, Kuba a Jirka