Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Mládež > Aktuality > V prvním zápase sezóny U14 jsme položili 2 pětky!

V prvním zápase sezóny U14 jsme položili 2 pětky!

14.4.2017

Do úvodního zápasu U14 proti Havířovu jsme na Velký Pátek vstupovali s optimismem. Loni jsme tohoto soupeře porazili 54:24 s výrazným přispěním Olomouckého hráče Jirky budíka, který na hřišti mezi ostatními doslova trčel.Pro letos jsme nabídku pomoci „hvězd“, které už ve 14 letech hrají za U16, odmítli. Hráčský kádr našeho spojeného týmu Zlín-Olomouc je celkem bohatý, a tak jsme se rozhodli, že se budeme opírat jen sami o sebe, ať si nezvykáme spoléhat na velké kluky. A taky je potřeba dát šanci nováčkům, aby začali sbírat zápasové zkušenosti. Čekali jsme vyrovnaný souboj.

Havířov nastoupil jen o 12 hráčích. Ale tentokrát to byl on, kdo měl ve svém středu vyspělého rozdílového hráče, který nad ostatními trčel výškou i herním projevem. Tato skutečnost výrazně ovlivnila průběh zápasu. Na našem týmu bylo vidět, jak ho kompaktní hra soupeře opřená o výraznou individualitu zaskočila a po třetí obdržené pětce nám klesla psychická kondice blízko k bodu mrazu. Sebevědomí v obranných činnostech a zejména skládkách nás opustilo. Celkem padlo 13 pětek. Z toho jsme 2 dali my a ze soupeřových 11 položení skóroval zmiňovaný velký vazač celkem 8krát. Konečný výsledek včetně kopů tak bohužel nevypadá příliš lichotivě 10:71.

Naši hráči se snažili a předvedli i pár pěkných akcí. Jmenovitě stojí za pochvalu Daniel Landt, který podal velmi obětavý výkon. Několikrát míč potáhl o kus dopředu a párkrát také zabránil útoku soupeře hrozícímu pětkou. Projevil bojovnost a ochotu se o vítězství porvat. Takového herního nadšení potřebujeme více.

Velké poděkování patří všem, kdo tam s námi byli: rodičům a příbuzným, kteří fandili; hráčům A-mužstva, kteří nám přišli pomoct: Dušan Krajčovič vedl rozcvičku, Pepa Hubáček zapisoval skóre, Jan Smiřický dělal pomezního, Mira Zemanovič, Richard Láník, Petr špaček a Ota Hejmala povzbuzovali, junioři Denis a David nám připravili hřiště, Klára Kršáková zařídila v improvizovaných prostorech bufet. Nechyběl samozřejmě Dan Chytil, ktarý nám obstaral administrativu. To všechno bylo skvělé a navzdory výsledku to byl krásný ragbyový den. V neděli 23. 4. hurá do Bystrce, pojedeme po Velikonocích vstát z mrtvých : ) Všem díky a směrem k dalšímu zápasu s nadějí a odvahou.

Loading...

Aktuality