Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Vítězná podzimní tečka U14

Vítězná podzimní tečka U14

11.11.2018

Starší žáci RC Zlín U14 odehráli v sobotu 10.11.2018 poslední podzimní utkání na svém hřišti proti B-týmu Tatry Smíchov.

Na Stadionu mládeže ve Zlíně se druhou listopadovou sobotu konalo hned dvojutkání U14 - kromě utkání s námi odehrála Tatra B také dohrávku svého utkání s Dragonem Brno. V prvním utkání Zlín – Tatra B nás více těší výsledek než předvedená hra našich starších žáků.

RC Zlín - RC Tatra Smíchov B 26:17 (7:17).

K utkání jsme měli k dispozici slušný počet 17 hráčů.

Sestava RC Zlín: Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondřej Doležel, Ocean Antonie Neho, Veronika Jandoušová, Filip Gajdošík, David Štourač ©, Ondřej Číž, Jáchym Koutný, Barbora Milinková, Beáta Dittrichová, Jakub Číž, Tadeáš Vyvlečka.

Střídali: Jan Šperka, Robin Kolínek, Ondřej Milink.

Připraven: Filip Paulík

V utkání hraném na 2x 25´ jsme prvních 15 minut kupili chybu na chybu a jako bychom nevěděli co hrát. V této době jsme obdrželi tři pětky. První při přenesení hry Tatry po mlýnu od jedné autové čáry ke druhé jsme nepokryli hráče na našem pravém křídle. Druhou hned z našeho výkopu z půlky, když soupeř po zpracování míče překopl za naši obranu a důrazným následováním míče docílil položení. No a třetí pětku jsme dostali po svém vyhraném autu před naším brankovištěm. Ten jsme sice vyhráli, ale následně jsme si zmateně přihrávali míč jak horký brambor, až nám vypadl v brankovišti a soupeř ho přiklepl. To už bylo skóre 0:17. Teprve potom se naše hra zlepšila. Přestali jsme ztrácet své rucky a hlavně díky agilnímu vazači Filipu Gajdošíkovi jsme byli stále nebezpečnější v útoku. Ještě do poločasu snížil právě Filip po trestném kopu v útočné 22m a asi dvou ruckách, kop po pětce proměnil Tadeáš Vyvlečka.

Ve druhém poločase naši starší žáci předvedli nevídanou bojovnost, která nakonec vyústila ve výsledkový obrat špatně rozehraného zápasu. V tomto poločase jsme dokázali položit třikrát. Napřed dvěma pětkami dovršil svůj hattrick Filip Gajdošík a poslední slovo měl Tomáš Přibyl, který se po jednom z rucků ve 22m Tatry „utrhl“ s míčem a jeho rychlý a neohrožený průnik nikdo ze soupeřů nezastavil. Dvě konverze přidal Tadeáš Vyvlečka a tak jsme vyhráli 26:17.

Body ZL: Gajdošík 15 (3P), Vyvlečka 6 (3KPP), Přibyl  5 (P).

Poměr pětek 4:3.

Z výkonu našich starších žáků v sobotním utkání mám rozporuplný pocit. Náš soupeř hrál celoplošné kolektivní ragby, zatímco naši hráči víceméně sólovali, resp. nevymysleli nic překvapivého a jejich hra byla dosti předvídatelná. Paradoxně nakonec tato naše hra vedla k vítězství… Ale bylo to především díky velké bojovnosti a chuti vyhrát, za což zaslouží celý tým pochvalu a uznání.

Po našem utkání sehráli svůj duel tedy ještě Tatra B a Dragon Brno. V utkání se střídaly oba týmy ve vedení, ale nakonec byli šťastnější brněnští hráči. Ti udolali Tatru podobně jako před časem nás zásluhou svých urostlých rojníků a jejich průniků 33:25.

Utkáním s Tatrou jsme ukončili podzimní část sezóny. Tu jsme začali dvěma skvělými výkony doma proti Vyškovu a Olomouci, pak jsme trochu polevili ve venkovních utkáních proti Ostravě a především proti Dragonu. Slušný zápas jsme odehráli s rezervou Říčan a bojovného ducha jsme ukázali v posledním proti Tatře. Myslím, že tento tým má na to hrát pěkné ragby, chce to však překonat zaběhnuté herní návyky a posunout své dovednosti dál ve prospěch týmu. Toto však musí hráči změnit především ve svých hlavách! Pokud to pochopí a začnou hrát více kolektivně, dostaví se určitě dobrý pocit z pěkných akcí a skvělých výkonů. Tak tomu pojďme naproti!