Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Zlín bude hrát extraligu !!!

Zlín bude hrát extraligu !!!

28.5.2009

Zlín bude hrát extraligu !!!

Zápas z minulého týdne s Havířovem byl kontumován ve prospěch Zlína !!! RC Zlín totiž uspěl s protestem na neoprávněný start zahraničních hráčů v dresu RC Havířov u STK ČSRU.

Znamená to tedy, že od podzimu se mužstvo RC Zlín vrací po 14 letech do extraligy. Ta se bude hrát opět systémem podzim - jaro za účasti 10 týmů (doma - venku).

V sobotu 30.5. tak do Zlína přijedou pražské Petrovice s kterými budeme hrát finále Poháru ČSRU. Zápas začíná v 16 hodin.

Ještě před tím je ve Zlíně turnaj mladších žáků a přípravek. V neděli se ve Zlíně koná turnaj starších žáků. Na "Struhadle" bude tedy rušno.

Vyjádření STK ČSRU:

"STK ČSRU obdržela dne 25. května 2009 námitku klubu RC Zlín proti neoprávněnému startu tří hráčů za RC Havířov v utkání číslo 51. RC Zlín – RC Havířov semifinále Poháru ČSRU. RC Zlín poukázal na porušení článku 22 c) Přestupního řádu ČSRU hráči RC Havířov Marka Olecha (1833), Jakuba Sajdaka (3168) a Macieja Bielawského (3047).

STK ČSRU shledala porušení článku 22 c) PR ČSRU hráči RC Havířov Markem Olechem a Jakubem Sajdakem, dále porušení článku 4.6.1 Reglementu IRB u hráče Jakuba Sajdaka. Hráč Maciej Bielawski nebyl uveden v zápise o utkání.

STK ČSRU trestá RC Havířov dle článku 118 A) 6. h) SRR ČSRU hracími důsledky, tj. kontumační porážkou 0:30."

Víkendový program ve Zlíně:

sobota 30. května 2009

  • 10 hodin - Turnaj mladších žáků a přípravek - Morava
  • 16 hodin - RC Zlín - RK Petrovice - Finále Poháru ČSRU

neděle 31. května 2009

  • 10 hodin - Turnaj starších žáků - Morava

Zveme všechny příznivce ragby ať příjdou povzbudit naše mladé naděje.

cenzor