Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Zlín je mistrem Národní ligy ragby!

Zlín je mistrem Národní ligy ragby!

29.10.2018

Zlínský A-tým zvítězil ve finále Národní ligy ragby nad Přeloučí v poměru 24:17! Zlín tak zaznamenal dvanáctou výhru v řadě a rok 2018 bez porážky.

Děkujeme všem fanouškům, funkcionářům, sponzorům, rodinám a kamarádům klubu za podporu, které se nám po celý rok dostávalo.

RC Zlín - RC Přelouč 24:17 (13:0)

sestava:

Horák, Zemanovič, Holba (Krajčovič), Smiřický, Hejmala, Juřík P. (Břešťák), Novosád, Hubáček, Jandouš, Končák, Sluštík (Pektor), Kocháň (Kotík), Juřík D., Stoklásek L. (Láník), Prokop

připraveni:

Petržela, Peterka, Soukup

Od prvních minut bylo jasné, že to bude těžký boj. Sice jsme se ujali vedení ve 2´ trestným kopem Smiřického - 3:0, ale prvních 20 minut jsme se neustále bránili atakům hostů. Naše obranná linie však fungovala na výbornou a nepustila přeloučské do zakončení. Díky tomu jsme se dostávali po chybách soupeře k míči a kdy se nám po sérii rucků v 18´ podařilo položit první pětku utkání Smiřickým, který vzápětí zvýšil z kopu po pětce na 10:0. Ve 26´ jsme navýšili skore z dalšího trestného kopu Smiřickým na 13:0.

Ve druhé půli jsme po dalším přestupku hostů zvýšili trestným kopem Smiřického na 16:0.  V 57´ se hostům podařilo snížit položením pětky po sraženém odkopu zlínských na 16:5. Kop po pětce skončil na tyčce a tak se skore nezměnilo. Bohužel v 65´ tomu už tak nebylo a hostujícím se další pětkou a kopem podařilo snížit na 16:12. Za další 4´ však po dobývání pětkoviště Bizonů se po obranném odkopu dostává k míči Sluštík a po nádherném běhu zakončeném letem pokládáme další pětku a odskakujeme ve skore na 21:12. Namísto uklidnění hry však přichází další chyba a hosté pokládají další pětku kterou se dotahují na 21:17. Infarktový závěr však zvládáme lépe, kdy se nám podařilo po dalším přestupku zvýšit kopem Smiřického na 24:17. Aby Bizoni mohli pomýšlet alespoň na prodloužení, museli by položit pětku a prokopnout za dva body. To se jim bohužel nedaří, kdy se zbavují míče odkopem. Po další mezihře pak dělají předhoz a utkání domácí ukončují zakopnutím míče do autu po nařízeném mlýnu.

Body:

Smiřický 19 (1 x P, 4 x TK, 1 x KPP)

Sluštík 5 (P)

Závěr:

Nebylo to úplně bez chyb, ale udělali jsme jich méně než soupeř. V první půli jsme si udělali náskok díky úžasné obranné hře a ten jsme si udrželi až do konce.

Tímto finálovým vítězstvím jsme zakončili historicky jednu z nejúspěšnějších sezon zlínského ragby. Buďme na ni hrdi. Je to práce všech, kteří se podílí na chodu našeho klubu a všech hráčů, kteří se zapojili ať už více nebo méně v tréninkových jednotkách. Vybojovali jsme si účast v extralize a osobně Vám doporučuji ji odehrát. Jen tím se staneme silnějšími.

Užijte si to, neboť takových chvil v životě sportovce moc není.