Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Zlín porazil Petrovice a vyhrál Pohár ČSRU

Zlín porazil Petrovice a vyhrál Pohár ČSRU

31.5.2009

Včera se hrálo finále Poháru České rugbyové unie. Zlín v pěkném a bojovném zápase potvrdil svoji extraligovou příslušnost, když porazil 20:13 (17:8) loňský šestý tým z extraligy - RK Petrovice. I přes tyto zkušenosti soupeře se nám podařilo motivovat naše hráče k velmi dobrému výkonu, ne však bez chyb.

Ihned z výkopu děláme zbytečné chyby, kde místo založení rucku rojníkama a následnému odkopu z klidné rozehry posíláme míč přes tři hráče ve stojáku, kde dochází ke sražení odkopu a položení první pětky utkání - bohužel do našeho brankoviště. Po výkopu z půlky se soupeř dostává opět jednoduchým nákopem do naší "22", kde opět nezakládáme ruck ale snažíme se vynášet míč. Přicházíme o něj a soupeř zvyšuje z dropgólu v 5´ na 0:8. Teprve po 15´ se osmělujeme a zvyšujeme tlak díky větší agresivitě v obraně a hře bez míče. Začínáme se vzájemně podporovat a díky tomu se přesouváme více na polovinu Petrovic. Nejprve snižujeme stav z TK na 3:8 a pak otáčíme pětkou po křídle, kdy utíká náš křídelník z vlastní "10" až pod háčko. Ujímáme se vedení 10:8. Po pěti minutách pokládáme další pětku naší rychlonožkou, kdy po špatném odkopu hostů chytá míč Prokop a nahrává křídlu Talašovi. Ten jej pokládá opět pod háčko a tím se ujímáme vedení 17:8. Místo dalšího uklidnění ovšem polevujeme v agresivitě a hra se do konce poločasu přesouvá na naší půlku kde se pouze bráníme. Až poslední minuty první půle jsme začali znovu přehrávat soupeře opět díky zvýšené aktivitě při získávání míče.

I přes tuto výtku v poločase si domácí hrají se štěstěnou a po nástupu do druhé půle jsou ve všech činnostech pomalejší soupeře. Po vystřídání místo většího tlaku dochází k útlumu a tak dostáváme pětku z přetlačeného mlýnu. Tímto jsme nuceni opět vystřídat a díky větším zkušenostem a větší váze se opět vyrovnáváme v mlýnech soupeři, ba je i přetlačujeme. Posledních 20´ už soupeře k ničemu vážnějšímu nepoštíme a hlídáme vedení, které ještě z TK upravujeme na konečných 20:13.

Vítězíme ve finále a potvrzujeme letošní podařenou sezonu.

Závěrem: Výkon v tomto utkání byl jako na houpačce. Polevování v koncentraci, agresivitě, aktivní hře i bez míče mělo za následek nástupy tlaku hostů, ze kterých se těžko vymaňujeme. Po dlouhé době nekritizuji auty a mlýny i když i tam je neustále co zlepšovat.

Zápas by nemusel být tak nervózní až do samého závěru, kdybychom proměnili nabídnuté TK (4 x neproměněno - tj. 12 bodů) a jak už jsem řekl, hlavní důvod proč se hostům podařilo dostat se do zápasu byl v polevení našeho tlaku - v určitých fázích jsme přestali napadat soupeře, přestali jsme aktivně a agresivně čistit míče v rucku atd. Co bych vyzvedl tak byla hra v obranné činnosti, dodržování její linie a komunikace. Konečně bylo slyšet organizaci mezi Vámi samotnými.

Chtěl bych vyzvednout výkon Juříka, Gregůrka a Talaše, poděkovat samozřejmě všem hráčům i pomocníkům našeho mužstva za kus odvedené práce v této sezoně. Rugby zdar!!!

Sestava: 1. Gregůrek, 2. Hlaváček, 3. Krajčovič, 4. Dvořák, 5. Jasnos, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8. Novosád (c), 9. Láník, 10. Kotík M., 11. Talaš, 12. Hejmala ml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L., 15. Žilka

Střídali: Vojanec, Kovařík, Dosoudil, Kotík T., Jančí, Najman, Mrlík

Body: 10P + 6TK Talaš, Kotík M. 4KPP

Opět výborné fotky od Dominátora "Santini" Bachůrka ZDE !!!