Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Zlín > Zúčastnili jsme se oslav RFC Vienna Celtic

Zúčastnili jsme se oslav RFC Vienna Celtic

2.11.2018

Dne 1.9.2018 se náš klub zúčastnil oslav 40. výročí založení vídeňského rugbyového klubu RFC Vienna Celtic.

V rámci těchto oslav byl pořádán domácími veteránský turnaj, kterého jsme se velmi rádi zúčastnili. Ačkoliv zlínských hráčů kategorie Old Boys není málo, museli jsme i přesto požádat a doplnit soupisku o hráče Moravsko-Slezských Orlů. 

Přestože po celou sobotu pršelo, turnaj probíhal podle plánu. Naše mužstvo odehrálo nejprve dvě vítězná utkání ve skupině proti RFC Vienna Celtic a RC Barbarians, aby na závěr po výborném výkonu ve finále turnaje podlehlo vítězným Angličanům o jednu pětku.

Hezké překvapení jsme uviděli na VIP stěně klubu oslavujících, kde se nacházela velkoformátová fotografie hráčů z prvního utkání vídeňských proti zlínským, které se uskutečnilo u nás ve Zlíně.

Po turnaji jsme se zúčastnili také oslav klubu spojených s rautem, kde se potkali i naši pamětníci (Musil, Doucha, Molek) se svými tehdejšími soupeři z prvního utkáni mezi RC Zlín a RFC Vienna Celtic. Ti také svým protějškům předali pár věcných pamětních darů. 

Tímto děkujeme všem zúčastněným a přejeme klubu RFC Vienna Celtic mnoho úspěchů do dalších let.

Na závěrečném posezení jsme také zmínili, že příští rok slaví náš RC Zlín 75. výročí založení a pozvali jsme RFC Vienna Celtic k nám. Prezident klubu Toni pozvání přijal a účast Celticu přislíbil.

Stařa